Supersnow startuje z budową w Gminie Czorsztyn

Fot. Arch. Supersnow Sp. z o.o. 2014.04.23 23:00 / news / czytano 5564 / opinie 1

Rozpoczęto prace budowlane w czorsztyńskiej strefie ekonomicznej, która formalnie stanowi część strefy krakowskiej.

Firma Supersnow Sp. z o.o. rozpoczęła przygotowania do budowy zakładu produkcji armatek śnieżnych do wytwarzania sztucznego śniegu na skalę przemysłową. Produkcja ma ruszyć w marcu 2015 roku. 
 
- W naszej Gminie pojawiły się żurawie -  mówi Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach. Po czym dodaje z uśmiechem: - Nie jest to ciekawostka ornitologiczna. Chodzi bardziej o ciekawostkę techniczną.

Zadaniem stref, których jest niewiele w naszym kraju jest przyciągnięcie inwestorów, a to z kolei ma być okazją do tworzenia nowych miejsc pracy, z których korzystać mogą mieszkańcy. W przypadku powstającego właśnie zakładu produkcyjnego przewiduje się trzydzieści nowych miejsc pracy. 

W chwili obecnej jak wspomniano powyżej trwają prace niwelacyjne a kolejnym, krokiem jest budowa drogi dojazdowej, która powstanie tuż obok istniejącej myjni samochodowej. Koszt planowanej inwestycji to ponad 20 mln złotych, a jej zakończenie planowane jest na koniec 2014 r.

Gospodarze Gminy Czorsztyn nie kryją, że z powstaniem wspomnianej strefy wiążą pewne oczekiwania i nadzieję; na kolejnych inwestorów oraz ożywienie gospodarcze.
 
Na powierzchni 30 000 m2 powstanie kompleks produkcyjny armatek śnieżnych. W nowej fabryce o powierzchni ponad 8000 m2 będą powstawały urządzenia Supersnow przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Oprócz części magazynowej, produkcyjnej i biurowej zaplanowano stworzenie centrum szkoleniowego.
 
Wizualizacja powstającego zakładu
 
Autor: Aneta Markus / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. Supersnow Sp. z o.o.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Michał2014.04.24 02:04
Wspaniale, gratulacje!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij