Raz dwa trzy - radny patrzy

Fot. 2021.03.25 21:45 / news / czytano 751 / opinie 0

Radni z Krościenka po raz kolejny postanowili przyjrzeć się wydatkowaniu pieniędzy z gminnego budżetu. Niestety nie wszyscy. Część z nich najwyraźniej zapomniała, że pełniąc służbę publiczną są obowiązani dbać o wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne z uwzględnieniem interesu wspólnoty samorządowej oraz indywidualnego interesu obywateli.

Chodzi o konflikt interesów, a dokładniej zlecenia przez wójta usług związanych z nadzorem inwestorskim i autorskim dla inwestycji "Rewitalizacja XIX - wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznej funkcji rynku" w kontekście zasadności oraz możliwością wystąpienia konfliktu interesów w związku z powiązaniem rodzinnym zleceniobiorcy z osobą mecenas gminy Krościenko n.D.

Wniosek do Komisji Rewizyjnej złożył podczas sesji radny Bartłomiej Czechowski. - Chodzi o sprawdzenie dokumentacji związanej z nadzorami inwestorskim i autorskim, sprawdzenie umów, ogólnie całokształtu dokumentacji - argumentuje radny.

Radni mogli w głosowaniu opowiedzieć się "za" wnioskiem, "wstrzymać się" bądź zagłosować "przeciw". Ósemka radnych opowiedziała się "za" wnioskiem. Głosy wstrzymujące oddali: J. Błażusiak, J. Chrobak, N. Kubik, K. Opoka, G. Skubisz z kolei radny F. Plewa był przeciw.

W informacji z otwarcia ofert zamieszczonej w BIP w dniu 6 września 2019 roku wynika, że Gmina Krościenko n.D na pełnienie funkcji Inspektora Nadzoru Inwestorskiego nad realizacją zadania "Przebudowa i rozbudowa zabytkowego ratusza" przeznaczyła ponad 141 tys. złotych. W drugim zadaniu "Modernizacja płyty rynku" zamawiający przeznaczył kwotę 36.900 złotych. Razem to ponad 178 tys. złotych.

W przetargu złożono 2 oferty. W zadaniu pierwszym niższa kwota opiewała na kwotę ponad 67 tys. złotych, w drugim blisko 25 tys. złotych. Łącznie to ponad 92 tys. złotych. Wynik przetargu informuje także o ilości pobytów inspektora na budowie (pięć razy).

Druga ze złożonych ofert była droższa o około 33 tys. złotych. Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 28 lutego 2021 r.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij