Rewolucja w radzie gminy - obradowali online

Fot. 2020.03.26 14:50 / news / czytano 1054 / opinie 0

Do tej pory to było niemożliwe. Dzisiejsza sesja Rady Gminy Krościenko n.D została zorganizowana poza urzędem gminy. Obrady przeniesiono do Szkoły Podstawowej nr 1, a radni mogli w niej uczestniczyć nie wychodząc z domów.

Kroki takie zostały podjęte po to, by zmniejszyć ryzyko zakażenia się koronawirusem. Sesja trwała godzinę, radni zdążyli przyjąć 6 uchwał a także zabrać głos w punkcie wolne wnioski. 

Jednym z ważniejszych punktów było podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr IV/30/2019 Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem z dnia 7 lutego 2019 r. w sprawie określenia górnych stawek opłat za usługi odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Krościenko nad Dunajcem. Zmiana dotyczyła punktu 2 w paragrafie 1, gdzie zmieniły się górne stawki opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, którzy nie są obowiązani do ponoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na rzecz gminy, za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych zbieranych i odbieranych w sposób selektywny. 

1) było 9,00 zł brutto, jest 32,40 zł brutto - za jednorazowy odbiór worka/pojemnika o objętości 120 l
2) było 18,00 zł brutto, jest 64,80 zł brutto - za jednorazowy odbiór worka/pojemnika o objętości 240 l
3) było 81,00 zł brutto, jest 194,40 zł brutto- za jednorazowy odbiór pojemnika o objętości 1100 l
4) było 90,00 zł brutto, jest 270 zł brutto - za odbiór 1 m3 odpadów gromadzonych w innych pojemnikach 
 
Ponadto radna Barbara Śniegoń zapytała wójta Jana Dydę o to czy zastanawiał się nad pomocą dla przedsiębiorców, którzy w związku z epidemią koronawirusa utracą swoje dochody. 
 
- To o co Pani pyta jest w kompetencji rady, wiemy wszyscy że jest teraz ciężko. Już spływają do urzędu zapytania od przedsiębiorców o zmniejszenie dzierżawy, przesunięcie płatności. Jeżeli chodzi o podatki, to poczekajmy na to co postanowi rząd. 
 
Na zakończenie wójt zaapelował do mieszkańców o pozostanie w domach. Podziękował strażakom z OSP Krościenko oraz OSP Tylka za wyjazd i wygłaszane komunikatów głosowych.
Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij