Rodzinny festyn integracyjny w Krościenku w najdłuższy dzień roku

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.06.22 11:55 / news / czytano 5711 / opinie 0

W niedzielne popołudnie w krościeńskim Amfiteatrze Pod Wierzbą każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Na scenie prezentowali się mali i nieco więksi artyści, a w pobliżu można było korzystać z rozmaitych dodatkowych atrakcji imprezy. 

Festyn Integracyjny, którego organizatorem była Parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku n.D, Urząd Gminy oraz Fundacja Dzieci Pienin zorganizowany był po raz trzeci. Mimo kapryśnej pogody, jaka towarzyszyła w pierwszy dzień astronomicznego lata, bawiącym dopisały humory, dopisała też frekwencja. Środki finansowe potrzebne do organizacji imprezy krościeńska parafia pozyskała od Zarządu Województwa Małopolskiego, który  udzielił  dotacji dla w wysokości 5 tys. zł na realizację zadania o nazwie Festyn Integracyjny w Krościenku nad Dunajcem, w konkursie „Małopolska. Nasz region – Nasza szansa”. Pozostałe pochodziły od wielu osób zaangażowanych w przygotowanie imprezy i sponsorów. 

Podczas zabawy na scenie zaprezentowały się zespoły regionalne: Kapela Jaśka Kubika, Zespół "Małe Pieniny", Grupa Śpiewacza "Krościeńczanki", Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny", nie zabrakło muzyki w wykonaniu zespołu Music Break z Krakowa, oraz dawki humoru jaki zaserwował Kabaret Czwarta Fala z Kielc.

Ucztą dla oka były bez wątpienia występy aktorskie dzieci z krościeńskiej Szkoły Podstawowej w "Bajkowym Ambarasie" przygotowanym przez Iwonę Rysz oraz dzieci z Ochronki prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek w Krościenku n.D. Bajka "Czerwony Kapturek" w wykonaniu małych aktorów to ogromny wkład pracy pedagogicznej sióstr, przepiękne kreacje i bez wątpienia doskonałe wrażenia płynące ze spontaniczności maluchów.  

Organizatorzy festynu prowadzili licytację oraz loterię fantową  z cennymi nagrodami. Jedną z nich była wycieczka zagraniczna a także rower górski ufundowany przez Annę Paluch mieszkankę Krościenka, Posłankę na Sejm RP. Zebrana w niedzielne popołudnie kwota, jak zapewniają organizatorzy, przewyższa tę sprzed roku. Kwota po podliczeniu z funduszami pozyskanymi na specjalne konto zostanie podana do publicznej wiadomości niebawem przez proboszcza krościeńskiej parafii. Całość środków wesprze budowę Przedszkola-Ochronki im Bł. E. Bojanowskiego w Krościenku n.D.

- Znaczącym zastrzykiem finansowym wsparł nas producent naturalnej wody mineralnej Kinga Pienińska z Krościenka n.D, przekazując na budowę ochronki czek na kwotę 10 tysięcy złotych - mówi jeden z organizatorów festynu Ryszard Wojtarowicz wicewójt Gminy Krościenko n.D.

Na stoiskach obok Amfiteatru można było degustować potraw regionalnych - ciasta flisackiego przygotowanego przez flisaków z Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, potraw serwowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krośnicy. Członkinie Stowarzyszenia Artystów Pienińskich prowadziły warsztaty plastyczne, a na odważnych czekała ścianka wspinaczkowa i tyrolka przez Dunajec przygotowane przez goprowców z sekcji operacyjnej Krościenko.
 
Astronomiczne lato przywitane zostało w Krościenku tradycją puszczania wianków na Dunajcu, a zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
 
W organizacji zabawy pomogło Gminne Centrum Kultury w Krościenku n.D. Sponsorami byli liczni przedsiębiorcy oraz organizacje z terenu Pienin. Projekt zorganizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij