Dołącz do sprzedawców, którzy nie sprzedają alkoholu nieletnim

Fot. 2018.04.28 10:00 / news / czytano 473 / opinie 0

Dołącz do sprzedawców, którzy nie sprzedają alkoholu nieletnim - pod takim hasłem 26 kwietnia w sali obrad Urzędu Gminy w Krościenku odbyło się bezpłatne szkolenie adresowane dla sprzedawców napojów alkoholowych na terenie gminy Krościenko. 

Szkolenie nakierowane było między innymi na przestrzeganie art. 15 ust. 2 („Zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych: osobom do lat 18”). W ramach szkolenia sprzedawcy otrzymali także materiały edukacyjne (plakaty, naklejki i ulotki) do wyeksponowania w widocznych miejscach swojego punktu sprzedaży. Zdaniem prowadzącego szkolenie, takie materiały zamieszczone w widocznym miejscu w sklepie to jasny sygnał dla nastolatka, że w tym sklepie nie ma co pytać o sprzedaż napojów alkoholowych.

Szkolenie stanowiło realizację Narodowego Programu Ochrony Zdrowia oraz Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2018 rok. Inicjatorem szkolenia była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Autor: Krystyna Kubik/oprac.red.
Źródło: UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij