Różaniec do Granic w Pienianch

Fot. Anna Borkowska 2017.10.09 08:11 / news / czytano 1736 / opinie 0

W ogólnopolską modlitwę różańcową dookoła Polski włączyli się także mieszkańcy Pienin. W akcję zaangażowały się parafie  w Sromowcach Niżnych oraz w Szczawnicy. Koordynatorami akcji na terenie tych parafii byli księża proboszczowie: ks. Marek Kądzielawa w Sromowcach Niżnych, oraz ks. Tomasz Kudroń w Szczawnicy.

W Szczawnicy o godzinie 10.30 rozpoczęła się modlitwa i konferencja wprowadzająca. O 11.00 odbyła się  Eucharystia, a po niej, o 12.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po nabożeństwie eucharystycznym przewidziano czas na posiłek. Później wierni spotkali się przy górnej stacji kolejki na Palenicy. Stamtąd zgromadzeni udali się w stronę Wysokiej. Dla osób, które z racji zdrowia, wieku, czy nawet pogody zorganizowano następujące miejsca modlitwy: kościół parafialny oraz kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej w parku. Odległość z tych miejsc, w linii prostej do granicy, to około 1 kilometra. A trzecim miejscem było dawne przejście graniczne przy Dunajcu, na przystani flisackiej.

W Sromowcach Niżnych o godzinie 14.00 modlono się w amfiteatrze nad Dunajcem oraz przystani flisackiej. Z przystani ponad 100 osób spłynęło łodziami wzdłuż nurtu rzeki Dunajec, który jak wiemy, na tym odcinku jest rzeką graniczną. Niewątpliwie pomysł ten wyróżnił parafię Sromowce Niżne w skali całego kraju. 
 
W akcję spontanicznie włączyli się nasi południowi sąsiedzi, Słowacy. Przygotowali oni w Leśnicy ołtarzyk dla Matki Bożej. Różaniec odmawiany był raz po polsku, raz po słowacku. Na zakończenie w Szczawnicy były podziękowania, błogosławieństwo a inicjatywa nazywana została przez księdza nie "różańcem do granic", a "różańcem bez granic".
Autor: oprac.red.
Źródło: diecezja.tarnow.pl
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij