Otworzą parking z pompą - zagra Golec uOrkiestra

Fot. Arch. własne 2015.09.06 14:29 / news / czytano 4197 / opinie 0

Na 11. października zaplanowane zostało uroczyste otwarcie parkingu w Pieninach w Szczawnicy. Najpierw spływ tratwami flisackimi ze Sromowiec do Szczawnicy, a tam koncert zespołu Golec uOrkiestra.

Jak zaznacza Piotr Gąsienica dyrektor szczawnickiego Miejskiego Ośrodka Kultury: - Na 11. października zaplanowano uroczyste zakończenie spływu. To będzie taki powrót do tradycji, łodzie ubrane w girlandy kwiatów, będziemy zatrzymywać się w trzech miejscach, będą wystrzały z moździerzy, muzyka a w Szczawnicy bankiet i występ Golec uOrkiestry. (Flisacy świadczą swoje usługi do końca października - przyp.red.)

Warto przypomnieć, że spływ Dunajcem zapoczątkował Józef Szalay założyciel Uzdrowiska. Jak wtedy wyglądała ta przejażdżka? Polski geolog, krajoznawca pisał: "Z rana wypływa ze Sromowców, wioski przyległej Czorsztynowi flotylla z 10-15 podwójnych łodzi złożona. Trzeba łodzie po dwie ze sobą łączyć, ponieważ z pni świerkowych wydłubane, łatwo są wywrotne. Towarzystwo poprzedza powszechnie muzyka na oddzielnej łodzi, na drugiej zaś artyleria strzelająca z moździerzy, w miejscach gdzie się echo odbija".

Zaplanowana na drugą niedzielę października impreza połączona zostanie z uroczystym przekazaniem flisakom 20 kompletów strojów góralskich. Środki na ten cel obiecane zostały przez premier Ewę Kopacz podczas Nocnego Spływu Przełomem Dunajca w sierpniu br., kiedy Szczawnica i Niedzica podejmowały gości Węgrów. - To będzie kwota 358 tys. złotych, część z tych pieniędzy przeznaczamy także na imprezę związaną z otwarciem parkingu w Pieninach, a część na doposażenie Miejskiego Ośrodka Kultury - podkreśla Gąsienica.

Autor: mw
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: Arch. własne
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij