Rozbudowa i remont murów bulwarów przy potoku Grajcarek zakończony

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.12.11 15:10 / news / czytano 2311 / opinie 0

Zakończyły się prace przy realizacji rozbudowy i remontu murów bulwarowych wzdłuż potoku Grajcarek. W ostatnich dniach została przeprowadzona procedura odbioru prac.

Środki finansowe na realizację zadania w kwocie 3 mln 500 tys. zł pochodziły z budżetu państwa i zostały przekazane na rzecz Szczawnicy poprzez RZGW. Przekazana kwota pokrywa w 100 % koszty przedsięwzięcia, które należy do zadań Rejonowego Zarządu Gospodarki Wodnej, jako instytucji państwowej a było realizowane w całości przez samorząd Szczawnicy. Na podstawie wzajemnych uzgodnień w 2011 roku Burmistrz Miasta i Gminy przygotował dokumentację techniczną z pozwoleniem na budowę, na którą zostały zresztą odpowiednio wcześniej zabezpieczone środki w budżecie miasta. Po wielomiesięcznych perypetiach związanych z uzgodnieniem projektu ostatecznie w listopadzie 2014 roku zostało wydane pozwolenie na budowę.

Planowana inwestycja polegała na modernizacji już istniejącej zabudowy potoku, a dodatkowo zostały wykonane: opaska brzegowa z koszy siatkowo kamiennych na fundamencie z gabionów stalowych podtrzymująca osuwisko, oraz bystrza kaskadowe z przepławkami w celu zmniejszenia spadku dna i prędkości przepływu wody, a w efekcie zmniejszenia erozji murów oraz ich zabezpieczenia poprzez nadbudowę betonowymi elementami.

- Ryzyko jakie podjęliśmy w związku z realizacją tej inwestycji opłacało się. Teraz po zakończeniu możemy z ulgą odetchnąć. W wielu momentach – czy to przygotowując dokumentację nie wiedząc czy dostaniemy środki, uzgadniając dokumenty z RZGW szukając wyjścia w jaki sposób to my możemy być inwestorem czy wreszcie zabiegając o środki wydawało się że ta inwestycja nie zaistnieje. Do końca roku musimy rozliczyć zadanie i ten temat będzie zakończony. Na dzień dzisiejszy mury są zabezpieczone ale również koryto Grajcarka zostało uporządkowane mówi Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij