Siłownia dla wszystkich - ćwicz na świeżym powietrzu

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.03.10 12:41 / news / czytano 11629 / opinie 23

Gmina Krościenko n/D postawiła na rekreację. Do ogólnodostępnego użytku przygotowana została siłownia zewnętrzna usytuowana w atrakcyjnym miejscu Krościenka tj. na bulwarach nad Dunajcem.

Projekt został zrealizowany w roku 2014, wniosek złożony przez Gminę Krościenko n/D za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”. Potrzeba realizacji takiego zadania wynikała z braku na terenie gminy i najbliższych okolic tego typu urządzeń rekreacyjnych tzw: ścieżek zdrowia czyli siłowni zewnętrznych dla potrzeb mieszkańców i turystów na tego typu formy rekreacji i wypoczynku.

Realizacja operacji obejmowała montaż ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej na bulwarach w Krościenku od ulicy Zdrojowej, która wzbogaci ofertę sportowo-rekreacyjną gminy. Elementy wyposażenia siłowni stanowi siedem urządzeń rekreacyjno-gimnastycznych takich jak: orbitrek eliptyczny +wioślarz ,wyciskanie siedząc +wyciąg górny, piechur+ twister, motyl klasyczny+ motyl odwrócony, ławka podwójna, drążki gimnastyczne + podciąg nóg z płaskimi wspornikami na przedramiona oraz stolik szachowy, które doskonale wpisują się w prozdrowotne trendy i zalecenia do bardziej aktywnego spędzania wolnego czasu.
 
Mamy nadzieję, że miejsce to szybko stanie się ulubionym  miejscem spotkań mieszkańców oraz turystów i będzie sprzyjać integracji mieszkańców oraz wpłynie na poprawę oferty spędzania wolnego czasu, oraz na wzrost atrakcyjności turystycznej gminy - podkreśla prezes Stowarzyszenia LGD „Gorce-Pieniny” Krystyna Kubik
 
Wartość całkowita projektu to 51 125 zł, w tym z budżetu gminy (fundusz sołecki "Zawodzie") - 26 175 zł, a kwota dofinansowania w ramach Leadera – 24 950 zł.
Autor: Krystyna Kubik / Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

!!!!2014.03.20 18:03
do name jak nie wiesz to nie pisz, bo chodnik podobno będzie na Zdrojowej a ciesz się z tej siłowni bo to atrakcja może dla twoich gości!!!
yes name2014.03.19 07:03
W sumie to się muszę zgodzić z no name
no name2014.03.17 19:03
"A chodników to my już w gminie mamy dość" - oczywiście, tyle chodników ile dróg, nikt przecież nie buduje chodnika ot tak. Yes name, być może i masz rację ale Twoja odpowiedź dotyczy głównie młodych ludzi bądź ludzi, którzy jeszcze mają siłę i chęć aktywności fizycznej. Nikt nie pomyślał o starszych ludziach chodzących o kulach na przykład. Czy nie ulepszylibyśmy im jakości życia poprzez nowy chodnik? Myślę, że w jakimś stopniu na pewno. Przecież spacer po świeżym powietrzu to też w pewnym sensie poprawienie jakości życia. Idąc po starym chodniku naprawdę nietrudno o potknięcie się nie mówiąc już o przymusowym patrzeniu pod nogi zamiast podziwianiu pięknej okolicy. Co za tym idzie- ludzie wolą iść po drodze, bo "jest równo". Patrzę tutaj również z perspektywy kierowców, bo wiem że pieszy na drodze + nadjeżdżające auto z naprzeciwka to nie fajna sytuacja. Oczywiście ul. Zdrojowa to nie autostrada gdzie auta jeżdżą tam i spowrotem ale niektórzy młodzi kierowcy po prostu nie umieją przestrzegać znaków drogowych łagodnie mówiąc. Warto nad tym trochę pomyśleć. I ostatnia moja uwaga, jeżeli gmina podejmuje się działań typu nowy chodnik to uważam, że należy dokończyć swoją pracę a nie zacząć od dwóch stron a środek zostawić. Ja rozumiem że może trzymają fundusze i być może to prawda ale myślę, że jeżeli fundusze znalazły się na siłownię, to na dokończenie pracy również się powinny znaleźć.... :-)
yes name2014.03.14 07:03
Ta siłownia podniesie lepiej jakość mieszkańców gminy jeśli z niej będą korzystać. Ćwiczenia to zdrowie, chodzenie po chodniku, czy po drodze nie ma raczej znaczenie dla zdrowotności. A chodników to my już w gminie mamy dość. Niedługo będziecie chcieli chodnik do źródełek robić...
no name2014.03.13 21:03
a może tak zamiast tej siłowni można by dokończyć chodnik na ul. Zdrojowej? Oczywiście nie potępiam pomysłu ale uważam, że najważniejszym priorytetem jest poprawienie jakosci życia mieszkańcom gminy
ktoś2014.03.12 22:03
Tylko pilnujmy, wszyscy mieszkańcy Krościenka, żeby jakimś osiłkom nie przyszło do głowy tej siłowni zdewastować.
cygan2014.03.12 18:03
Obojętnie z jakich środków zostało to zrobione to cieszcie się krościeńczanie a nie krytykujcie bo chwała za to, bo takich atrakcji w sąsiednich gminach nie ma. Liczy się pomysł i to jest ciekawe kto to wymyślił,dla niego duży plus !!!!!!!
do LGD2014.03.12 00:03
Muszę się poprawić... Winno być - wydaje mi się, że min, po to jest stworzone. Fakt, nie każdy potrafi napisać. Ale skoro LGD potrafi, a ma w swojej nazwie "Pieniny", a Krościenko to Pieniny, a ich partnerem jest UE, a że nie pierwszy raz pozyskali środki ........ . Wszędzie jest napisane, że to powstało przy współpracy z LGD. Stresujesz się, że tu ktoś poniżej ich nie pochwalił, za to może wyżej ktoś ich pochwalił - albo na pochwały przyjdzie jeszcze czas?!
do dgl2014.03.11 23:03
Jeżeli brawo i ordery dla tych którym naprawdę to zawdzięczamy czyli LGD, która właśnie napisała projekt, i pozyskała środki zewnętrzne . Nie każdy to potrafi. Dosypanie z naszego, Krościenskiego budżetu gminy (tutaj funduszu sołeckiego) połowy środków to formalność nie wymagająca umiejętności pisania wniosku. I nie pomniejszaj roli LGD pisząc, że "po to chyba jest stworzone".
DGL2014.03.11 22:03
LGD... "tylko dodatkowo wkład własny z budżetu gminy (26 175)" - to jakby nie bylo ponad 50%. Zawodzie to też przecież Gmina, a nie Krym. LGD po to chyba jest stworzone, dla takich właśnie rzeczy, przynajmniej tak mi się wydaje. A więc brawa dla wszystkich!

reklama

LGD2014.03.11 17:03
Czemu w komentarzach wprowadza ktoś w błąd, To Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”. w ramach Leadera zorganizowała dofinansowanie zewnętrzne, a gmina przekazała tylko dodatkowo wkład własny z budżetu gminy (26 175) czyli fundusz sołecki Zawodzia, Bo bez wkładu własnego projekt by nie był zaakceptowany. Oczywiście trzeba przyklasnąć, ale ciągle przyklaskujecie sobie a nie tym, którzy zorganizowali fundusze spoza budżetu gminy. To nawet jest nieeleganckie w stosunku do tych, którzy się napracowali.
ojtam2014.03.11 11:03
oj tam, oj tam ave cezar, może jeszcze nie zakończyli roboty...
oki2014.03.11 08:03
Naszemu krościeńskiemu cezarowi raz udało się coś zrobić z pożytkiem i od razu takie laury. Ktoś dobrze napisał - chwała dla Lidera bo to oni wniosek złożyli, gminne urzędasy po prostu się pewnie podpięli. I tak oto urzędniki zbierają te mityczne 3 mln za które dostali nagrodę. Ave Cezar!!!
do ave cezar2014.03.11 07:03
A czy od razu Rzym zbudowano Cezarze?
Ave Cezar!2014.03.10 23:03
Oczywiście chwałą Cezarowi i świcie bo zrobili siłownie!! Tylko jak zawsze prezentacja tej niedokończonej roboty fatalna !! popatrzcie tylko w koło tych stacyjek .Gruzy ziemi ,kamienie !! ...dokładnie podobnie było z zakończeniem budowy mostu .Dopiero po interwencji ludzi "posprzątano" wystajace pręty z ziemi i ten złom z Dunajca!! Czy naprawdę nie można z urzędu przypilnować firmę wykonawczą ,żeby zrobiła coś solidnie i przynajmniej wyplantowała ziemię,zasiała trawę wkoło tych miejsc do ćwiczeń !!!??? Może się czepiam ale drażni mnie takie dziadostwo za publiczne pieniądze!!! ...ale najlepiej pisać Ave Cezar !!!
Monia2014.03.10 21:03
Order dla Sołtysa to druga po placu zabaw konkretna inwestycja na tym sołectwie ludzie potrzebują inwestycji w turystę a nie w drogi po lasach dla moto crossu
Wow2014.03.10 18:03
Oko cieszy. Alternatywa dla kretyńskich gier komputerowych.
grzybek2014.03.10 18:03
jak najbardziej jestem za . Oby tak dalej!
uczciwy2014.03.10 15:03
Może jednak pogratulujmy tym, którzy naprawdę się postarali, czyli Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”. Stowarzyszenie zorganizowało fundusze spoza budżetu gminy.
dobrze2014.03.10 15:03
i pozdrowienia dla rady sołeckiej
1, 2

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij