Juhasy, Gosia Andrzejewicz i kabaret Truteń podczas majówki w Szczawnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Alina Lelito 2015.05.03 21:41 / news / czytano 4013 / opinie 0

Ci, którzy w tym roku podczas weekendu majowego postanowili odwiedzić Szczawnicę nie mogli się nudzić. W sobotę, przy dolnej stacji kolei linowej na Palenicę było pięknie, gorąco i wesoło.

"Majówka" rozpoczęła się od występu młodzieży z zespołu "Juhasy" działającego w Szczawnicy od blisko 30 lat. Zespół pod kierownictwem Ewy Zachwiei występował już w wielu miastach w kraju i za granicą, gdzie promuje Szczawnicę i swoje rodzime tradycje w śpiewie, tańcach i muzyce.  

Gwiazdą tegorocznego weekendu była Gosia Andrzejewicz - polska piosenkarka pop pochodząca z Bytomia. Na szczawnickiej scenie usłyszeć można było jej nowe utwory jak i te z wcześniej wydanych płyt.

Na zakończenie wystąpił Góralski Kabaret Truteń, która ma na swoim koncie setki występów w całej Polsce na festynach, dożynkach, festiwalach i innych imprezach rozrywkowych.

Podczas koncertu prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz kilkuletniego Wojtusia Sobierskiego ze Szczawnicy, podopiecznego Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko". Z datków oraz licytacji, na którą trafiły trzy koszulki strażackie przekazane przez druhów ze szczawnickiej OSP, udało zebrać się kwotę ponad 1,5 tys. złotych.

Imprezę prowadził Piotr Gąsienica dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, który wraz z Urzędem Miasta i Gminy był organizatorem majówki.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Alina Lelito
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij