Siwy Dym: Zakopower z Orkiestrą AUKSO w Szczawnicy

Fot. Piotr Stępniewski, Magdalena Wojtarowicz 2017.08.15 20:22 / news / czytano 3363 / opinie 0

Po raz kolejny organizatorzy Letniej Filharmonii Aukso w Pieninach pokazali moc. Podczas wspólnego koncertu zespołu Zakopower i AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy pod dyrekcja Marka Mosia szczawnicki Dworek Gościnny wypełniła ludowa, jazzowa i rockowa muzyka.

Co roku Orkiestrze „Aukso”  w koncercie towarzyszy inny artysta. Pieniny gościły już Stanisława Sojkę, zespół Vołosi, Marcina Wyrostka. W tym roku zagrał zespół Zakopower. Zanim jednak na scenę wyszli artyści, zgromadzoną w Dworku Gościnnym publiczność jako support, rozgrzewały dzieci i młodzież połączonych zespołów regionalnych Spod Gorca i Nucicki z Ochotnicy Dolnej. Instruktorami zespołów są Magdalena i Leszek Szewczyk oraz Wojciech Waksmundzki a także Agata Chlipała.
 
Muzyczne przedstawienie poniedziałkowego wieczoru, znane utwory zespołu w zaskakujących aranżacjach oddały znakomicie tytuł tego koncertu - Siwy Dym. To była wielka muzyczna uczta. Po bisach, ZAKOPOWER zakończył swój występ ukłonem w stronę publiczności – dwoma pienińskimi melodiami, zagranymi po góralsku. Na zakończenie słowa podziękowania do dyrektor festiwalu Justyny Rekść-Raubo skierował dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Hurkała. 
 
Ostatni z koncertów w ramach tegorocznej edycji Aukso odbędzie się 23 września w Hali Maszyn niedzickiej elektrowni. Już teraz zapraszamy serdecznie.

W ramach wydarzeń festiwalowych w Szczawnicy, Jaworkach i Niedzicy odbywały się koncerty, warsztaty, spotkania, a także prezentacje artystów związanych z kulturą Polski Południowo-Wschodniej. W gronie artystów zaproszonych na tegoroczną edycję znaleźli się przede wszystkim wybitni przedstawiciele polskiej sceny muzycznej i również goście z zagranicy. Byli to - kompozytor, twórca legendarnej krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”, autor warstwy muzycznej do niezapomnianych tytułów filmowych, takich jak: „Klucznik”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Jasminum”, „Jańcio Wodnik”, „Prymas – trzy lata z tysiąclecia” - Zygmunt Konieczny (obchodzący w roku 2017 jubileusz osiemdziesięciolecia), tenor młodego pokolenia - Karol Kozłowski i – w programie kameralnym - wszechstronnie utalentowani instrumentaliści orkiestry AUKSO.
 
W ramach wydarzeń towarzyszących była okazja poznania tajników rzadkiego zawodu – lutnictwa, który przybliży Wojciech Topa, na co dzień występujący w góralskim kwartecie towarzyszącym grupie ZAKOPOWER. Odbyło się także spotkanie z Burkhardem Dammannem – niemieckim specjalistą w dziedzinie technik relaksacyjnych i fizykoterapetycznych dedykowanych muzykom.
Autor: mw
Zdjęcia: Piotr Stępniewski, Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij