Spektakl wyborczy (art. sponsorowany)

Fot. 2018.10.28 12:16 / news / czytano 2104 / opinie 0

Przed nami II tura wyborów, w której zadecydujemy kto przez najbliższe 5 lat, wraz z nowo wybraną Radą Gminy, będzie decydował o kierunku rozwoju całej Gminy Krościenko nad Dunajcem. Idźmy na wybory i nie pozostawiajmy tak ważnej sprawy przypadkowi.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z rzeczową i merytoryczną dyskusją o losach naszej Gminy, otwartą na głosy wszystkich mieszkańców, którą prowadzimy na naszym profilu na facebook’u (Stanisław Gawęda Razem dla Gminy). Zapraszamy również do bezpośrednich rozmów, które prowadzimy z Państwem w terenie. Głos na naszego kandydata jest gwarancją, że żadna część naszej Gminy nie będzie pomijana w podziale środków budżetowych, ale również, że wyjdziemy z czasu stagnacji trwającego od 4 lat.

KWW Młodzi dla Całej Gminy szedł do wyborów z hasłem zmian i krytyki obecnej władzy. Obiecywał wprowadzenie świeżości do polityki oraz zmian w naszej Gminie, głosił chęć zrobienia czegoś dla naszej małej społeczności. Trochę zaprzeczając samym sobie, po przegranej pierwszej turze członkowie komitetu udzielili poparcia obecnemu wójtowi. Wiemy, że kandydaci nie są władni do przekazywania głosów swoich Wyborców na kogokolwiek i dlatego nie staraliśmy się o poparcie żadnego z komitetów wyborczych. Wierzymy, że mieszkańcy idąc do urn oddadzą swój głos kierując się własnym rozsądkiem, podejmują ważną suwerenną decyzję o przyszłości Gminy, nikt nie jest w stanie „handlować” ich głosami. 

Szanowni mieszkańcy całej Gminy Krościenko nad Dunajcem, w pierwszej turze powiedzieliście stanowczo „NIE” obecnej władzy przekazując kontrkandydatom obecnego wójta aż 67,61% głosów, wybraliście praktycznie nową Radę Gminy, do której Komitet Jana Dydy wprowadził zaledwie dwóch radnych. Obdarzyliście zaufaniem aż ośmiu naszych kandydatów na radnych. 4 listopada możecie ponownie opowiedzieć się przeciwko obecnej polityce stagnacji, głosując na naszego kandydata Stanisława Gawędę, który w pierwszej turze otrzymał największą ilość głosów.

Drodzy Wyborcy, idąc do urn dnia 4 listopada możecie powiedzieć „NIE” dla niezrealizowanych przez Pana Jana Dydę obietnic wyborczych, a których przez 4 lata obecna władza nawet nie rozpoczęła i w tej kampanii nie chce się z nich nawet rozliczyć. Przypominamy tylko kilka z nich:

1. Wyjście z Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, co oczywiście jest możliwe, ale trzeba  wiedzieć jak to zrobić.
2. Punkt opieki medycznej w Grywałdzie.
3. Basen na bulwarach zasilany wodą z Potoku Zakijowskiego podgrzewany solarami.
4. Przystań kajakowa na ul. Zdrojowej.
5. Wyciąg na Toporzysko, a nawet gondola do Sromowiec.
6. Zagospodarowanie ośrodka Trzy Korony.
7. Wybudowanie Orlika.
8. Nowe liczne trasy rowerowe i szlaki turystyczne.
9. I wiele innych mniej lub więcej nierealnych, czysto populistycznych obietnic.

Drodzy Wyborcy, oddając głos 4 listopada na naszego kandydata możecie powiedzieć „NIE”, rozliczając obecną władzę z niegospodarności, zbędnych wydatków i nepotyzmu, między innymi:

1. Blisko 100 000 złotych wydanych na doradcę. Z całym szacunkiem, ale jak się nie wie jak zarządzać gminą i potrzebuje się doradcy, to nie powinno się w ogóle na wójta startować.
2. Wzrost kosztów administracji o blisko 500 000 złotych.
3. Wydawanie Waszych podatków na biznes plany, czy koncepcje, rzeczy kosztujące po kilkadziesiąt tysięcy złotych i nie przybliżające nas do realizacji opisanych w nich inwestycji. Przykładowo zlecenie opracowania pod nazwą: „Analiza możliwości kierunków inwestycyjnych Gminy Krościenko nad Dunajcem w zakresie sportu i rekreacji mająca wpływ na wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy” kosztowało Nas 34 440 złotych. Zapłaciliśmy bardzo dużą kwotę za opracowanie, które w żaden sposób nie przybliża nas do powstania wyciągu i zawiera znane dla mieszkańców Gminy oczywistości, takie jak to, że w celu podniesienia atrakcyjności turystycznej Gminy należy  budować wyciągi, trasy narciarskie, pieszo-rowerowe, boiska sportowe. Wójt natomiast nie podjął żadnego realnego kroku po to, aby wyciąg wybudować. Nie uzyskał zgody od właścicieli nieruchomości  na realizację tej inwestycji. Zgoda ta jest pierwszym krokiem warunkującym racjonalność wszystkich innych działań, do tego, aby wyciąg powstał.

Drodzy Wyborcy, oddając głos 4 listopada na naszego kandydata, możecie powiedzieć „NIE” dla:

1. Odcinania się od wyborców i wprowadzenia audiencji u wójta, z którym bez wcześniejszego zapisu nie można się spotkać.
2. Takich zachowań wójta, jak zawarcie przez gminę umowy z własnym synem na kwotę 9.440 złotych. Dla porównania pierwszą decyzją naszego kandydata na wójta po objęciu urzędu wójta w 2002 roku było zwolnienie swojej żony z Urzędu Gminy.
3. Arogancji, traktowaniu mieszkańców i radnych z góry oraz braku jakiegokolwiek dialogu.
4. Braku istotnych inwestycji w całej Gminie. Podczas mijającej kadencji poza położeniem asfaltu na istniejącej ścieżce pieszo rowerowej, chodnikiem i parkingiem (którego budowa jest de facto zasługą Pani Poseł oraz Pani Radne, a nie obecnego wójta) na terenie Gminy nie powstała żadna większa lub ważna dla mieszkańców inwestycja. W obecnej kampanii zamiast rozliczyć się z tego, co władza zrobiła przez ostatnie 4 lata, próbuje się zamydlić wyborcom oczy słupkami, wykresami oraz wizjami zmiany, tak jakby przez ostatnią kadencję wójtem Gminy nie był Jan Dyda!
5. Oszukiwania Wyborców w temacie nie zadłużania się, podczas gdy  pierwsza zaplanowana przez obecną władzę większa inwestycja obejmująca rewitalizację budynku Urzędu Gminy oraz rynku, będzie współfinansowana kredytem w wysokości blisko 6 000 000 złotych. Jest to ogromny kredyt, który będzie przeznaczony tylko na jeden projekt, a co z pozostałymi potrzebnymi inwestycjami w całej Gminie?  

Proszę Państwa KWW Młodzi dla Całej Gminy deklarując poparcie dla Pana Jana Dydy, oświadczyli, że opowiadają i opowiadali się za zmianami jakie nastąpiły 4 lata temu. Poza powyżej przez nas wymienionymi, innych istotnych zmian w zarządzaniu Gminą nie sposób zauważyć, a zatem pytanie, czy o tych zmianach mówią liderzy Komitetu Młodych? Proszę Państwa, głos oddany 4 listopada na Pana Jana Dydę jest głosem za kontynuacją takiego sposobu i stylu rządzenia jak przez ostatnie 4 lata i nie dajmy się oszukać, że w tym temacie coś ulegnie zmianie. Spektakl, który obecnie oglądamy ma odwrócić uwagę wyborców od tego kto rządzi od 4 lat i zmanipulować wyborców, którzy powiedzieli „NIE” polityce obecnego wójta. Obaj liderzy komitetów tworzących koalicję są u władzy nieprzerwanie od 4 lat, mieli zatem czas na to, aby pokazać jakiej Gminy chcą oraz jak będzie ona wyglądała pod ich rządami. 

Oprócz próby manipulacji wyborcami rozczarowanymi rządami Pana Jana Dydy, niepokojącym ruchem wykonanym przez naszych kontrkandydatów, którzy zawarli koalicję, jest zamknięcie się na jakąkolwiek dyskusję i rozmowę poprzez ograniczenie dostępu i blokowanie osób niebędących zwolennikami Pana Jana Dydy do umieszczanych na portalu społecznościowym treści. Takie ograniczenie oprócz tego, że potwierdza kontynuację polityki zamkniętych drzwi uprawianą od 4 lat, ma na celu odcięcie potencjalnych wyborców od treści nie zatwierdzonych przez obecną władzę. Poza tym, na zadawane trudne pytania Pan Jan Dyda nie odpowiada. Czy takiego sposobu prowadzenia polityki chcemy?

Proszę Państwa, w obecnej kampanii wyborczej, nieoficjalnymi kanałami rozsiewane są pod adresem naszego kandydata na wójta pomawiające go, nieprawdziwe i kłamliwe plotki, bo obecna władza nie ma się czym pochwalić.  Żaden  z dwóch kontrkandydatów nie podejmuje merytorycznych dyskusji na temat przyszłości naszej Gminy, prowadząc kampanię opartą na oszczerstwach i walce o utrzymanie obecnej władzy za wszelką cenę. Niestety ale ceną tą jest przyszłość całej naszej Gminy. Jeżeli chcą Państwo, aby coś się w Krościenku, Grywałdzie, Hałuszowej i Krośnicy naprawdę zmieniło, prosimy o oddanie głosu na naszego kandydata na wójta. Jest on bowiem gwarancją, że w Gminie zostaną wykonane konkretne inwestycje wymienione w programie wyborczym, zostanie przywrócona polityka otwartych drzwi dla wszystkich mieszkańców (nie tylko dla wybranej grupy), mieszkańcy będą mogli decydować o sprawach naszej Gminy, m.in. przez utworzenie budżetu obywatelskiego, nikt nie będzie Państwa traktować arogancko, a przede wszystkim zostanie rozbity układ, który rządzi od 4 lat naszą Gminą i który próbuje się utrzymać tworząc pozorną alternatywę w postaci KWW Młodzi dla Całej Gminy. Proszę Państwa, głosujmy za konkretnymi rozwiązaniami, a nie za pustymi hasłami wyborczymi, a przede wszystkim głosujmy za osobą, która chce zrobić coś konkretnego dla naszej społeczności.

KWW Razem dla Gminy
Autor: KWW Razem dla Gminy
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij