Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu (art.sponsorowany)

Fot. 2020.04.13 10:25 / news / czytano 591 / opinie 0

Podhalański Szpital Specjalistyczny rozpoczyna realizację projektu pn.: „Deinstytucjonalizacja szansą na dobrą zmianę - projekt zintegrowany. Obszar testowania: powiat nowotarski" dotyczący utworzenia: ŚRODOWISKOWEGO CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO zlokalizowane nad Urzędem Pracy przy ul. Szpitalnej 14.

Bezpłatnie i bez skierowania
Wsparcie dostępne jest dla wszystkich mieszkańców z obszaru działania Centrum czyli powiatu nowotarskiego - bez opłat i skierowania. Wystarczy zadzwonić lub odwiedzić Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego.
Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu jest jedną z 4 lokalizacji w Polsce (obok Koszalina, Warszawy, Wieliczki), gdzie testowany jest nowy model opieki psychiatrycznej przyjęty przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej- finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Ze zrozumieniem - wsparcie asystentów zdrowienia
W kryzysie psychicznym nieocenione jest wsparcie osób, które same go doświadczyły. Dlatego w Centrach dla dorosłych, oprócz lekarzy i psychoterapeutów, pracują asystenci zdrowienia – osoby po kryzysach psychicznych, które po specjalistycznym szkoleniu są w stanie wesprzeć potrzebujących w pracy nad powrotem do zdrowia.

Indywidualnie
Wspólnie z osobą doświadczającą kryzysu i jej bliskimi tworzymy Indywidualny Plan Zdrowienia. To plan wspólnej pracy nad jak najszybszym powrotem do codziennego życia i włączenia na nowo do lokalnej społeczności. Godziny otwarcia Centrum 8.00 - 20.00 od poniedziałku do piątku, telefon: 18 263 31 81.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij