Starosta ogłasza pogotowie przeciwpowodziowe

Fot. 2017.09.21 16:23 / news / czytano 2468 / opinie 0

Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego dzisiaj od godziny 14.00, do odwołania, ogłasza pogotowie przeciwpowodziowe.

Wydane zarządzenie podyktowane jest sytuacja hydrologiczną w powiecie nowotarskim. Starosta wprowadził całodobowe dyżury w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu. To tu z gmin w całym powiecie mają napływać informacje o aktualnej sytuacji i zagrożeniach. Stąd też koordynowana będzie ewentualna pomoc. 

W czasie ostatniej doby gwałtownie wzrosły poziomy wody w rzekach i potokach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne: W związku z prognozowanymi nadal intensywnymi, ciągłymi opadami deszczu w zlewniach: Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody na ogół w dolnej części strefy stanów wysokich. Przekroczone zostaną stany ostrzegawcze w kolejnych profilach wodowskazowych oraz stany alarmowe - w szczególności w górnych częściach zlewni karpackich dopływów Wisły oraz na mniejszych ciekach i zlewniach zurbanizowanych na terenie województwa. Przekroczeniu ulegnie także stan alarmowy w profilu Jawiszowice na Wiśle.

Ostrzeżenie obowiązuje do jutra, tj. do piątku do godziny 20.00.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij