Szczawnica: Bez obniżki ale i bez wzrostu ceny za ścieki

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.03.16 15:07 / news / czytano 1712 / opinie 0

W najbliższy poniedziałek szczawniccy radni zaopiniują projekt uchwały dotyczący wysokości proponowanych przez PPK cen ścieków na okres od 01.05.2016 roku do 30.04.2017 roku. Będzie to jeden z najważniejszych punktów porządku obrad poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej.

W minionym posiedzeniu Komisji Planowania i Budżetu oraz Komisji Rozwoju Gospodarczego, Spraw Komunalnych i Ochrony Środowiska udział wziął Grzegorz Latawiec prezes Podhalańskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, który tłumaczył dlaczego spółka utrzyma wysokość dotychczas obowiązującej taryfy za odprowadzenie ścieków na terenie Miasta i Gminy Szczawnica.

Rozczarowany postawą części radnych, którzy uczestniczyli w posiedzeniu jest Jerzy Cygler radny sołectwa Jaworki. Co myśli na ten temat napisał na facebookowym profilu jaworki.org.pl. - Ceny za odprowadzanie ścieków pozostają bez zmian przez najbliższy rok (od 01-05-2016 do 30-04-2017r)!Tak zadecydowała wczoraj część Rady Miejskiej na posiedzeniu komisji planowania i rozwoju gospodarczego. Piszę o tym fakcie z głębokim ubolewaniem i rozczarowaniem postawą naszych szczawnickich radnych. "Lekką ręką" oddali "pole" monopoliście -spółce PPK, przyjmując bez większych zastrzeżeń oferowany przez prezesa spółki taryfikator stawek za kanalizacje. Nie zauważyłem ani przez chwilę najmniejszej oznaki "ducha walki" ze strony naszych radnych w obronie interesu społeczeństwa protestującego przeciw zbyt wygórowanym cenom za ścieki! A było o co powalczyć: przecież jednomyślny sprzeciw radnych wobec takich stawek, mógł przynieść zupełnie inne rozwiązania! Jestem całkowicie przekonany, że nikt inny jak tylko prezes PPK był w stanie obniżyć te stawki już od tego roku, ale to nie leży w jego interesie, tym bardziej jeśli nikt się o to nie upomina! Ale "duch w narodzie ginie", za chwilę znów wrócimy do roztrząsania na sesjach i komisjach tak przecież niezmiernie ważnych spraw jak np. uszkodzona płytka chodnikowa, krzywy daszek czy kilka śmieci w rowie...itd. a w tak ważnej sprawie gdzie na prawdę mogliśmy pomóc większości mieszkańcom, nie robi się nic - napisał Cygler.

Stawka, która obowiązywać będzie nadal na terenie Gminy Szczawnica to 11,17 zł/ m3. Podczas najbliższego posiedzenia Rady Miejskiej planowanego na poniedziałek 21. marca radni zaopiniują projekt uchwały. Warto zaznaczyć, że udziałowcy PPK czyli gminy, mogą wpłynąć na wysokość proponowanych stawek tylko wówczas kiedy wskażą PPK jakieś uchybienia przy ich obliczaniu. W każdym innym przypadku, nawet jeśli opinia rady będzie negatywna, stawki zaczynają obowiązywać od 1. maja nowego roku.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij