Szczawnica: LOMBARD na otwarcie sezonu turystycznego

Fot. Arch. zespołu  - Facebook 2016.02.23 21:49 / news / czytano 2993 / opinie 0

Zespół Lombard zagra w Szczawnicy 23. kwietnia br. podczas uroczystej inauguracji sezonu turystycznego i flisackiego na Dunajcu.  

Uroczyste rozpoczęcie spływu przełomem Dunajca tradycyjnie poprzedzone zostanie mszą świętą w Sromowcach. Uroczystości w tym roku będą miały zmienioną nieco formę za sprawą przypadającej 140 rocznicy śmierci Józefa Szalaya - twórcy uzdrowiska Szczawnica i pomysłodawcy spływu tratwami po Dunajcu.  

W ogłoszonym przez Miasto i Gminę Szczawnica Roku Szalayowskim kwietniowe rozpoczęcie spływu połączone zostanie z otwarciem sezonu turystycznego w Małopolsce. Z tej właśnie okazji na górnej płycie parkingu w Pieninach wystąpi klasyka polskiego rocka - zespół Lombard. Koncert poprzedzony zostanie uroczystym spływem Przełomem Dunajca, na wzór spływów organizowanych przez Józefa Szalaya. 

W swojej historii Lombard nagrał wiele dobrze znanych i lubianych przebojów takich jak: Przeżyj to sam, Szklana pogoda, Nasz ostatni taniec, Droga Pani z Telewizji, Taniec Pingwina na szkle czy Adraiatyk, ocean gorący. Lombard istniał w ok. 25 różnych składach, przez zespół przewinęło się ok 50 różnych muzyków. Obecny skład zespołu Lombard tworzą: Grzegorz Stróżniak – wokal, instr. klaw. , Marta Cugie – wokal, Daniel Gola Patalas – gitara, Michał Guma Kwapisz – bas, Mirek Kamiński – perkusja. W tym roku zespól świętuje 35-lat istnienia.

Jesienią ubiegłego roku Szczawnica na uroczyste otwarcie parkingu w Pieninach i zakończenie spływu przełomem Dunajca zaprosiła zespół Golec uOrkiestra. Na koncercie bawiło się ponad 1,5 tys. osób.

Autor: mw
Zdjęcia: Arch. zespołu - Facebook
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij