Tylmanowskie Święto Pstrąga

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.07.25 08:25 / news / czytano 5033 / opinie 0

Takiej Tylmanowej jeszcze nie znacie. Rok temu miejscowość zyskała miano Krainy Pstrąga, w tym roku na odcinku specjalnym Dunajca odbyły się ogólnopolskie zawody wędkarskie połączone z degustacją pstrąga. Święto Pstrąga w Tylmanowej to nowy pomysł samorządu na promocję regionu.

O puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna oraz Prezesa Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu w Nowym Sączu walczyło 30 zawodników podczas Ogólnopolskich Otwartych Zawodów w Wędkarstwie Muchowym na Dunajcu w Tylmanowej, podczas pierwszego w historii Święta Pstrąga.

Święto Pstrąga w Tylmanowej to impreza na której można było dowiedzieć się wiele o wędkowaniu, ale i zdegustować pstrąga w galarecie, wędzonego i grillowanego. Najmłodsi mogli spróbować sztuki poławiania rybek, na amatorów czekały stoiska do wykonania sztucznych much, prezentacje podstawowych technik rzutowych i wiele innych atrakcji i konkursów o tematyce wędkarskiej. Wędkarze z koła PZW Szczawnica przeprowadzili kilka egzaminów na "Kartę wędkarską". W przygotowaniach na imprezę młodzi wędkarze z Klubu Fly Fishing Tylmanowa wykonywali z drzewa orzechowego pstrągi i lipienie – cegiełki rozpowszechnione podczas święta na dalszą działalność klubu.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Stanisław Jurkowski Wójt Gminy Ochotnica Dolna wraz z Panem Romanem Cyfrą Wiceprezesem Zarządu Okręgu ds. zagospodarowania wód. Po 5 godzinnych zawodach na odcinku specjalnym Dunajca zawodnicy nagrodzeni zostali statuetkami w kategorii „najwięcej ryb” oraz  „największa ryba”. Puchary nagrody ufundowali Wójt Gminy Ochotnica oraz Prezes PZW Okręg Nowy Sącz.

- Przyjechaliście tutaj do Tylmanowej, do Krainy Pstrąga, niezmiernie miło mi jest Was tutaj witać. Chciałbym, abyście do nas przyjeżdżali częściej, by to święto weszło na stałe do kalendarza imprez, niech stanie się ono cykliczne – mówił Wójt.

Pan Roman Cyfra Wiceprezes PZW Okręgu Nowy Sącz podkreślił,  że Gmina Ochotnica Dolna to gmina na terenie której działa jedna z lepszych szkółek wędkarskich, gmina która stawia na ekologię i czysty Dunajec.

W zawodach aktywnie łowiło 30 wędkarzy, złowili oni 77 pstrągów i 1 lipienia. W kategorii „najwięcej ryb” pierwsze miejsce wywalczył Pan Adam Wnękowicz, drugie miejsce Pan Stanisław Dziedzina, trzecie Pan Sebastian Twaróg. W kategorii „największa ryba” pierwsze miejsce zdobył Pan Stanisław Dziedzina (53,5 cm), drugie Pan Marek Szandor, trzecie Pan Krzysztof Żołądź.

Podczas imprezy Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej zorganizował dla dzieci konkurs plastyczny pn. „Wędkarstwo w moich oczach”. Jury konkursu w składzie: Pan Marek Krupa, Pan Jerzy Udziela Radny Gminy Ochotnica Dolna oraz Pan Stanisław Michałczak sołtys Tylmanowej, wyłonili zwycięzców.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij