Nagroda dla Michała Ciesielki - sukces szczawnickiego gimnazjalisty

Fot. Arch. szkoły 2015.03.17 21:10 / news / czytano 4689 / opinie 0

12 marca br. w Wadowicach odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Tischnerowskie Ślady”, którego celem jest popularyzowanie życia i myśli księdza profesora Józefa Tischnera wśród młodzieży. 

W tym roku obchodzona była jego X – jubileuszowa edycja konkursu. Hasłem jej przyświecającym było pojęcie solidarności w filozofii tego kapłana – myśliciela. Uroczystość miała miejsce w Wadowickim Centrum Kultury, tradycyjnie w rocznicę urodzin księdza Józefa. Inicjatorem i organizatorem tej wyjątkowej imprezy jest corocznie Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Wadowicach, a patronat nad nią sprawują następujące instytucje:
  • Zarząd Powiatu w Wadowicach,
  • Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie,
  • Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie,
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie,
  • Instytut Myśli Józefa Tischnera w Krakowie,
  • Społeczny Instytut Wydawniczy „Znak”
  • Konkurs wspiera również Stowarzyszenie „Drogami Tischnera’’.
Uroczystą Finałową Galę swym przybyciem uświetnili: Prof. nadzw. dr hab. Piotr Kłodkowski - Jego Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Magdalena Zembrzycka – asystentka Rektora i Kanclerza WSE im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, ks. dr Marek Sołtysiak – adiunkt Katedry Filozofii Poznania na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Kazimierz Tischner – Prezes Stowarzyszenia Drogami Tischnera, brat ks. profesora, Andrzej Górecki – Wicestarosta Powiatu Wadowickiego, Elżbieta Kowalczyk – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach.

W zmaganiach z filozofią i myślą księdza Tischnera brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Warunkiem uczestnictwa gimnazjalistów w konkursie „Tischnerowskie Ślady” było napisanie eseju lub wiersza rozwijającego myśl księdza profesora „Najgłębsza solidarność jest solidarnością sumień”.
 
W Szczawnicy, w wyniku etapu szkolnego wyłoniono dwie prace: esej Michała Ciesielki i wiersz Martyny Hurkały - uczniów klasy drugiej, które zostały przesłane do komisji konkursowej w Wadowicach przez opiekuna konkursu panią Annę Szczepaniak. Konkurencja na etapie ogólnopolskim była duża, a sam temat wymagający od uczestników bogatej wiedzy historycznej i filozoficznej oraz znajomości życia i twórczości księdza Józefa Tischnera. 

Cieszy więc ogromnie fakt, że to właśnie uczeń z gimnazjum Jego imienia w Szczawnicy – Michał Ciesielka został laureatem X edycji „Tischnerowskich Śladów” i zdobył wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce. Jury i organizatorzy podkreślali, że zachwyciła ich ogromna dojrzałość myśli Michała i oryginalność ujęcia przez niego tak trudnego tematu. 

Jesteśmy dumni z osiągnięcia naszego ucznia i życzymy wielu dalszych sukcesów.
Autor: Oprac. red.
Źródło: Publiczne Gimnazjum w Szczawnicy
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij