Szczawnica: Noworoczny koncert z Małą Armią Janosika

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2020.01.19 10:50 / news / czytano 1108 / opinie 0

Szczawnica przyzwyczaiła nas już do niesamowitych i spektakularnych noworocznych koncertów, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że i w tym roku było podobnie. Największej kapeli góralskiej w Polsce towarzyszyły owacje zachwyconej publiczności. Mała Armia Janosika dała po prostu czadu.

Koncert Noworoczny to wydarzenie, które odbywa się od czterech lat w Dworku Gościnnym w Szczawnicy. W tym roku na szczawnicką scenę zaproszona została Mała Armia Janosika z Raby Wyżnej, której trzon stanowią dzieci i młodzież wykonujący muzykę ludową, pogranicza Bałkan i Karpat.

W sobotnim repertuarze koncertu znalazły się takie melodie jak: "Dni których nie znamy" w wyjątkowej aranżacji ze zwrotką rapowaną po góralsku, a także "Hej bystra woda”, "Mój jest ten kawałek podłogi” oraz "Pódźmys jus do domu", czy "Dobranoc, dobranoc". Na zakończenie nie zabrakło słynnej "Barki” – ulubionej pieśni Jana Pawła II.  Koncert przeplatały  był cytaty ks. prof. Józefa Tischnera i św. Jana Pawła II w narracyjnym wykonaniu młodych artystów. Zebranej publiczności najlepsze życzenia noworoczne złożyli wspólnie organizatorzy koncertu - Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz Andrzej Mańkowski - wnuk Adama hr. Stadnickiego.

Mała Armia Janosika to największa góralska kapela w Polsce. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner,  który w lutym 2015 utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich.Mała Armia Janosika liczy ponad 100 osób w wieku od 4 do 69 lat.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij