Akcja Żywioł - Zapora w Niedzicy ma nadal rezerwę powodziową

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.05.16 14:21 / news / czytano 3651 / opinie 1

Największy dopływ do zbiornika miał miejsce w godzinach między 2/4 w nocy – wynosił ok. 1000 m3/s. O godz. 3 w nocy osiągnięty został poziom nominalny, tj. 529 m n.p.m. – tj. poziom progu klap przelewowych. W tej chwili warstwa, która przelewa się przez przelew wynosi ok. 1,4 m przy otwartych klapach.

- Sytuacja jest pod kontrolą. „Akcja Żywioł” została ogłoszona w elektrowni wczoraj, w godzinach przedpołudniowych, w momencie , dy dopływy do górnego zbiornika przekroczyły 250 m3/s. Od tego momentu do pełnienia stałego nadzoru, powołane zostały dodatkowe grupy doświadczonych pracowników. Zmiany następują co 12 i 8 godzin. Zgodnie z instrukcją akcja zostanie zakończona, gdy dopływ spadnie poniżej 300 m3/s. Jesteśmy przygotowani (w chwili obecnej zbiornik posiada ok. 40 mln m3, tzw. rezerwy powodziowej). Dopływ na ten moment wynosi powyżej 760 m3/s, rzeka Niedziczanka - 60 m3/s. - informuje Anna Sinko Specjalista ds. Public Relations Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. 
 
Nie przewiduje się wypełnienia do końca rezerwy powodziowej, mimo przewidzianych opadów na popołudnie.  Teraz odpływ wynosi 400 m3/s i będzie utrzymywany w granicach do 450 m3/s.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Rezerwa2014.05.16 22:05
To się wam dawno skończyła, bo zalewa wszystko przed zbiornikiem, chyba że rezerwa zakłada zalanie kilku wioch przed?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij