Szczawnicki magistrat przez Internet

2015.06.05 07:18 / news / czytano 1760 / opinie 0

ePUAP - czyli urząd przez Internet. W Szczawnicy powstanie Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych.

Załatwianie urzędowych spraw bez wychodzenia z domu i posiadania płatnego podpisu elektronicznego kwalifikowanego – czy to niemożliwe? TAK!!! Wystarczy założyć konto na platformie e-PUAP, złożyć wniosek o utworzenie profilu zaufanego, a następnie udać się do punktu potwierdzania profili zaufanych, który już niebawem uruchomiony zostanie w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica. Od tego momentu posiadacz profilu zaufanego będzie mógł załatwiać sprawy urzędowe z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu.

W niedzielę 31 maja br. podczas ogólnopolskich zawodów biegowych pn. „Perły Małopolski” odbyła się promocja projektu pt. „Od dziś - szybciej, łatwiej sprawniej - cyfrowa administracja w małopolskich JST” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Stoisko promocyjne zorganizowane zostało w pobliżu przystani flisackiej w Pieninach przy deptaku prowadzącym do słowackiej Lesnicy, gdzie usytuowany został „start” i „meta” tegorocznej edycji Pereł Małopolski. Na stoisku oprócz ulotek promujących projekt, pracownicy szczawnickiego magistratu oferowali fachową pomoc i udzielali szczegółowe informacje na temat korzyści wynikających z „e-usług dla mieszkańca”. Ponadto uczennice placówki oświatowej ubrane w stroje regionalne zajmowały się dystrybucją ulotek promocyjnych i słodyczy zarówno na promenadzie spacerowej jak i na ścieżce pieszo-rowerowej. 

Obok stoiska zlokalizowany został stragan z regionalnym poczęstunkiem, który przygotowały gaździny z Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan, a z którego korzystali wszyscy odwiedzający stoisko.

W czasie promocji stoisko zwizytowało około 1000 osób. Oprócz mieszkańców Szczawnicy zainteresowanie tematem e-administracji wykazywali również liczni turyści, którzy niejednokrotnie podkreślali, iż ich świadomość na temat możliwości załatwiania spraw urzędowych przez Internet jest znikoma.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij