Biesiada Pienińska i kultura Węgier

Fot. Arch. GCK, Magdalena Wojtarowicz 2016.08.02 15:40 / news / czytano 2760 / opinie 0

Sobotnie spotkanie w krościeńskim amfiteatrze to przegląd muzyki regionalnej Dursztyna i Grywałdu podczas kolejnej Biesiady Pienińskiej. Popołudnie ubarwili śpiewem, strojem i tańcem Węgrzy.

W sobotę w Amfiteatrze "Pod Wierzbą” odbyła się kolejna Biesiada Pienińska. Jako pierwszy wystąpił Zespół dziecięco-młodzieżowy z Dursztyna, a po nim na scenie pojawiły się dzieci i młodzież z Grywałdu.

Kolejnym punktem programu był teatr ludowy z Kluszkowiec ze sztuką "Portki”. Publiczność gromkimi brawami doceniła artystów amatorów.

Na zakończenie na scenie pojawił się węgierski zespół "Bibor” oraz Zespół Pieśni i Tańca "Krościeńcany” który obchodził 15 – lecie działalności wystąpił on na scenie wspólnie z Zespołem "Pieniny” oraz z dziećmi ze Szlachtowej.

Podczas Biesiady wystawił swoje prace ze Stowarzyszenie Artystów Pienińskich jak również można było spróbować potraw przygotowanych przez Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. GCK, Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij