V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej

Fot. Arch. szkoły 2018.01.25 18:13 / news / czytano 951 / opinie 0

W środę 24.01.2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczawnicy w sali kinowej odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Świątecznej Obcojęzycznej „Christmaslieder & Weihnachtssongs” organizowanego cyklicznie przez Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy, a od 1 września 2017 r. Szkołę Podstawową nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera.

Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są nauczyciele języków obcych szkoły: mgr Danuta Urban- nauczyciel języka niemieckiego i muzyki, mgr Małgorzata Oleś-Gagatek- nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego, mgr Anna Marcińska- nauczyciel języka angielskiego. W konkursie tegorocznej edycji wzięło udział 7 szkół z terenu powiatu nowotarskiego i nowosądeckiego: z Ochotnicy Dolnej, Krościenka, Szczawnicy, Tylmanowej i Łącka. Jak w poprzednich edycjach uczestnicy konkursu zaprezentowali dwie piosenki świąteczne - jedną w języku niemieckim i jedną w języku angielskim. Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach: dla solistów i duetów.

Głównym celem przyświecającym organizatorom jest promowanie aktywności twórczej oraz propagowanie nauki języków obcych wśród gimnazjalistów, a od tego roku, także wśród uczniów szkół podstawowych. Niezależne Jury w składzie: mgr Agata Werner- nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Krościenku- ekspert języka angielskiego, mgr Janina Batko- nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Barcicach- ekspert języka niemieckiego, mgr Józef Pańszczyk- Kierownik Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Targu- filia w Szczawnicy- ekspert od strony muzyczno-wokalnej, mgr Tomasz Hurkała- Dyrektor miejscowego MOK-u, oceniało poprawność językową, stronę muzyczno-wokalną, interpretację wykonywanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny. Wartościowe nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczawnica- Grzegorza Niezgodę. 

Wyniki konkursu w kategorii soliści:
Miejsce I: Bartłomiej Trzeszczoń – Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy 
Miejsce II: Natalia Szczepaniak- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej
Miejsce III: Łucja Jasiurkowska- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
Wyróżnienie: Justyna Mrówka- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łącku
Julia Zachwieja- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Krościenku

Wyniki konkursu w kategorii duety:
Miejsce I: Joanna Surowiec i Remigiusz Kaczorowski- Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera w Szczawnicy  

Nagrodą specjalną obecnej edycji konkursu było ufundowanie przez organizatorów warsztatów muzycznych w "Muzycznej Owczarni" tygodniowego bezpłatnego udziału w letnich warsztatach 2018 dla Gabrieli Gierczyk - uczennicy Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. majora H. Sucharskiego w Tylmanowej.

Nagrody laureatom wręczyli Pan Grzegorz Niezgoda- Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Pani Anna Szczepaniak- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J.Tischnera w Szczawnicy oraz Pan Leszek Ciężobka- wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty i Wychowania w Krakowie- Delegatura w Nowym Targu.

Pani Dyrektor Anna Szczepaniak pogratulowała zwycięzcom i podziękowała wszystkim za pomoc i zaangażowanie w organizację konkursu: Panu Burmistrzowi oraz organizatorom warsztatów muzycznych w "Muzycznej Owczarni" za ufundowanie nagród, Panu Wizytatorowi za dyspozycyjność i obecność na konkursie, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali i profesjonalnego sprzętu. Podziękowała również szanownemu Jury, przedstawicielom prasy oraz nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do występów. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą się cieszyły jeszcze większą popularnością.
Autor: Anna Marcińska
Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczawnicy
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij