Jakub Brzeziński z Krościenka otrzymał stypendium

Fot. Arch. Organizatora 2015.09.15 22:07 / news / czytano 5503 / opinie 0

Kajakarz Jakub Brzeziński znalazł się w dwunastce sportowców, którzy otrzymali stypendium z Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki. Na ten cel przeznaczono 150 tys. zł. 

Roczne stypendium dla każdego opiewa na sumę od 10 do 15 tys. zł. Pieniądze mają wyrównać szanse zawodników i dać im szansę na dalszy rozwój oraz zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń. 
 
Kuba, który ma na swoim koncie wicemistrzostwo świata do lat 23 w kajakarstwie slalomowym (zawody rozegrano w tym roku kwietniu w Brazylii), a pieniądze zamierza zainwestować w sprzęt sportowy. Sam kajak to wydatek rzędu 8-10 tys. zł. Za stypendium kupi też wiosła. 
 
Natalia Partyka, gdańska tenisistka stołowa chce pomagać utalentowanej młodzieży, która z różnych powodów ma utrudnioną drogę do profesjonalnej kariery. Hasło przewodnie akcji brzmi: "Uwierz w siebie i wygraj". Ma 26 lat, jest trzykrotną złotą medalistką igrzysk paraolimpijskich, wielokrotną mistrzynią świata. Mimo że urodziła się bez prawego przedramienia, wychowanka MRKS Gdańsk z powodzeniem rywalizuje z pełnosprawnymi pingpongistkami. Na koncie ma medale mistrzostw Europy we wszystkich kategoriach wiekowych, od kadetek poczynając oraz dwukrotny start w igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008) i Londynie (2012). W 2013 roku Patryka współpracy z Fundacją Dobra Sieć utworzyła fundusz stypendialny. W tym roku wypłaci on pierwsze pieniądze dla młodych sportowców. Jest to możliwe dzięki finansowemu wsparciu Jeronimo Martins Polska, właściciela sklepów "Biedronka". 
 
Program jest skierowany do młodzieży w wieku 16-22 lat, która już osiąga dobre wyniki w dyscyplinach olimpijskich indywidualnych lub grach zespołowych oraz w konkurencjach objętych programem igrzysk paraolimpijskich, ale z różnych przyczyn ma problemy z rozwojem kariery. O stypendia ubiegało się 120 młodych sportowców. Wyboru 12 z nich dokonała kapituła w składzie: Natalia Partyka, Anna Rogowska, Elżbieta Łebkowska, Andrzej Person i Przemysław Babiarz.
Autor: Oprac. red.
Źródło: sport.trojmiasto.pl,fundusznataliipartyki.pl, inwestycje.pl
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij