Warsztaty robotyki z klockami LEGO

Fot. 2019.03.15 11:00 / news / czytano 1174 / opinie 0

Robotyka to doskonałe połączenie nauki i zabawy. Podczas warsztatów, które miały miejsce w Krościenku dzieci wprowadzone zostały w nowoczesny świat techniki, poznały różne konstrukcje robotów oraz ich zastosowanie w życiu codziennym. 

Na każdych zajęciach krok po kroku budowany jest inny fantastyczny robot. Za pomocą łatwego obrazkowego języka programowania nasze roboty ożywają. Na własne oczy dziecko przekonuje się jak działa robot, który samodzielnie zbudował i zaprogramował.

Celem zajęć jest przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności w zakresie podstaw konstrukcji maszyn, podstaw automatyki i robotyki, zasady działania robotów i urządzeń elektronicznych oraz rozwiązania problemów projektowych. Zajęcia główny nacisk kładą na rozwój u dzieci umiejętności takich jak: wyobraźnia wizualno-przestrzenna, kreatywność, praca zespołowa czy umiejętność logicznego myślenia. 

Nauka przez zabawę jest przyjemna i skuteczna, a co najważniejsze pokazuje, że zdobywanie wiedzy to pasjonująca przygoda.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu pn. „Lego robotyka”, dzięki dotacji uzyskanej przez Stowarzyszenie LGD „Gorce-Pieniny” od Fundacji Orlen - Dar Serca w I edycji Programu Grantowego „Moje miejsce na Ziemi”.
Autor: Oprac. red.
Źródło: LGD
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij