Wigilijne spotkanie na krościeńskim rynku

Fot. Janusz Wojtarowicz, Zdzisław Soliwoda 2014.12.29 07:42 / news / czytano 4699 / opinie 11

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Krościenka oraz turyści mogli wziąć udział w spotkaniu na krościeńskim rynku, zorganizowanym przez Związek Podhalan Oddział w Krościenku n.D. oraz wójta Gminy Krościenko n.D.

Na scenie ustawionej obok starego kościoła występy rozpoczęła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n.D. Po 14-tej można było obejrzeć przedstawienie pt. "Szopka Pienińska" S. Czepiela w wykonaniu Parafialnego Klubu "Grywałdzkie Nucicki". Następnie na wspólne kolędowanie zaprosił Związek Podhalan Oddział w Krościenku n.D. oraz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Podegrodzie". Na koniec zagrała kapela "Białopotocanie". W trakcie występów scenicznych degustowano regionalne potrawy wigilijne przygotowane przez ZP oraz rozdawano opłatki, którymi dzielono się podczas składania życzeń. 

Życzenia zgromadzonym na rynku złożyli Jan Dyda - wójt Gminy Krościenko n.D. oraz Marian Jarosz - prezes krościeńskiego oddziału ZP. Imprezę na rynku prowadził Józef Szałwia - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Krościenku n.D.

Od godziny 16.30 można było wziąć udział w koncercie kolęd zorganizowanym w kościele parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Dobrego Pasterza. Czterogłosowy chór parafialny pod kierunkiem Siostry Renaty zaprezentował kolędy, niektóre rzadko słuchane, inne bardziej znane, choć czasem w nowych aranżacjach. Na niedzielny repertuar złożyły się m.in. "Jezu Śliczny Kwiecie" M.M. Mioduszewskiego w opracowaniu P. Bębenka; "Adeste Fidelis" (Pospieszcie) w opr. D. Willcocks; "Ciesz się,
wesel, Betlejem" W. Kosiek, P. Pałka; Suita (Gloria) opr. M. Gabzdyl; "Oj Maluśki" opr. J Siedlik, "Narodził się nam Zbawiciel", "Bóg zawitał do nas z nieba", "Na Boże Narodzenie" i inne.

Podczas koncertu była prezentowana "żywa szopka" w której aktorzy wcielili się w postacie "Świętej Rodziny", aniołów i pasterzy. Można było także obejrzeć wystawione w kościele szopki, które zostały wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krościenku n.D.
Autor: Zdzisław Soliwoda / Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz, Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Bad Boy2015.01.01 00:01
zdzisiu robił zdjęcia nawet panu wójtowi och aj och och cy mogę cuś powiedzieć to wspaniałe wspaniałe och och och !
Bad Boy2014.12.31 23:12
To wszystko jest śmieszne więcej ludzi na scenie niż widowni a jeżeli już widownia to w więkrzości bojówki Dydy parę osób zabrakło na zdjęciach no ale niby tajna policja zawsze chce schować się w cieniu
Do abi2014.12.30 10:12
Zwiazek Podhalan w Kroscienku nie dostał kasy od Stowarzyszenia Górce Pieniny tylko jak wiele innych organizacji czy osób prywatnych napisał projekt na ten konkretny cel posiadając wypracowany przez siebie wkład finansowy.
Do Krosniczanin2014.12.30 09:12
Poczestowalam sie pyszna kapustą i ciastkiem i przy okazji słyszałam podziękowania skierowane do wielu spasorow tej imprezy.
Krośniczanin2014.12.30 08:12
Dzięki za odpowiedz :)
abi2014.12.30 04:12
na namioty i kuchnię polową ZP dostał kasę od Stowarzyszenia Gorce - Pieniny..
Corner2014.12.30 00:12
Nowe Władze rozumieją co znaczy promocja. Podczas przerwy noworocznej, wakacji, długich weekandow takie imprezy powinny byc standardem. Tylko atrakcje zainteresują turystów - i mam tu na myśli te infrastrukturalne jak i kulturalne. Teraz tylko powstrzymać dawne praktyki polegające na pasieniu wybranych grup interesu i poszukanie oszczędności np. przez restrukturyzacje zatrudnienia poprzez podziękowanie za współpracę osobom, ktore całe życie pasożytują na urzędzie i instytucjach towarzyszących a ktore nie maja żadnych kompetencji. Czytaj - np. osoby dotychczas odpowiedzialne za pozyskiwanie środków unijnych. W ostatniej kadencji pozyskały kwoty ktore nalezy traktować w kategoriach żartu albo raczej kpiny.
Do Krośniczanina2014.12.30 00:12
Związek Podhalan Odział w Krościenku
Krośniczanin2014.12.29 22:12
A kto pokrywał wydatki? Namiot itp?
Zadowolona2014.12.29 13:12
Wystarczy nie tłamsić lokalnej inicjatywy bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek wydatków i juz sie dzieje dobrze. Kreatywni, twórczy mieszkańcy Kroscienka potrzebują zielonego światła do działania i wreszcie je dostali. Teraz tylko wesprzeć to inwestycjami w turystkę zamiast asfaltami do nikąd i bedzie mozna patrzeć optymistycznie w przyszłość.

reklama

Staszek2014.12.29 13:12
Pięknie, wreszcie sie dzieje .... Obrano właściwy kierunek i oby tak dalej. Przed nami jeszcze sylwester i pierwszy raz od niepamiętnych czasów cos sie dzieje w Krościenku podczas zimy! Turyści oczy przecierali ze zdumienia ze taka pozytywna zmiana w porównaniu do wcześniejszych lat.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij