Kolejni laureaci z podziękowaniam

Fot. Arch. UG Krościenko n.D 2017.07.02 09:10 / news / czytano 1381 / opinie 0

Od 1do 3 maja w Zebrzydowicach odbywał się XXIV Międzynarodowy Przegląd Zespołów Regionalnych „”Złoty Kłos”2017- Euro-Folklor.

 

Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Cieszyńskiego Janusz Król i Wójt Gminy Zebrzydowice Andrzej Kondziołka.  Gminę Krościenko nad Dunajcem w czasie Przeglądu, który był też konkursem reprezentował Zespół Dziecięcy „Małe Pieniny”, Grupa Śpiewacza „Krościeńcanki”,Grupa Śpiewacza „Oktawki Pienińskie ”i Kapela Jaśka Kubika. W Przeglądzie wzięło udział 2 tys. uczestników, 101 podmiotów.

Krościeńscy artyści wspaniale promowali gminę i wrócili z sukcesami w swoich kategoriach: Kapela Jaśka Kubika zajęła I miejsce, a „Oktawki Pienińskie” II miejsce. I właśnie za ten sukces  i wspaniałą promocję gminy Wójt Jan Dyda wraz z przewodniczącym Rady Gminy Tomaszem Gabrysiem podziękowali w czasie czerwcowej sesji Rady Gminy. Kapela zagrała i zaśpiewała Oktawki zaśpiewały w jednej z piosenek…..” że chociaż  nieładne, ale pracowite….”

Jak widać na zdjęciach ładne i pracowite, bo efektem pracy na próbach są sukcesy i piękny śpiew.

 

 

Autor: Krzysztof Szewczyk / Oprac. red.
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij