Wybory uzupełniające w Krośnicy

Fot. 2020.04.02 16:15 / news / czytano 737 / opinie 0

26 kwietnia w gminie Krościenko n.D w sołectwie Krośnica mają odbyć się wybory uzupełniające do Rady Gminy. Na początku stycznia br. Józef Kacperek radny sołectwa Krośnica złożył rezygnację z pełnionej funkcji radnego.  

Ostatnie wybory we Francji przyniosły falę zachorowań na COVID-19 wśród osób zasiadających w komisjach wyborczych. Skutki ich przeprowadzenia w trakcie epidemii koronawirusa były, trzeba to przyznać, do przewidzenia. Jak będzie pod koniec kwietnia w Krośnicy? Tego niestety nie wiadomo. 

Wiadomo natomiast, że Gminna Komisja Wyborcza zebrała się w dniu 19, 20, 21 i 23 marca i przyjmowała zgłoszenia i rejestracją list kandydatów na radnych w wyborach uzupełniających do Rady Gminy. O mandat radnego starają się:

KOCAŃDA Łukasz Franciszek, lat 36, zam. Krośnica, zgłoszony przez KWW KOCAŃDA - Lista nr 1
MARKOT Marcin Jan, lat 45, zam. Krośnica, zgłoszony przez KWW MARCINA MARKOT - Lista nr 2
CZECHOWSKI Bartłomiej Grzegorz, lat 28, zam. Krośnica, zgłoszony przez KWW BARTŁOMIEJA CZECHOWSKIEGO - Lista nr 3
 
- Komisja działa w normalnym trybie - zapewnia Tadeusz Topolski zastępca wójta. Informację tę potwierdza także Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej Wiesław Kwiatek: - Póki co nie ma żadnej decyzji o przesunięciu głosowania, czekamy na ewentualną zmianę i decyzję wojewody małopolskiego. Komisja gminna pracuje, jest także skompletowana komisja terenowa. Na dzień dzisiejszy pracujemy zgodnie z kalendarzem wyborczym - mówi przewodniczący.
 
25 marca Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik zadecydował o przesunięciu o trzy tygodnie wyborów uzupełniających do rad gmin Niedźwiedź oraz Biały Dunajec. Odbędą się one 19 kwietnia. Powodem decyzji są ograniczenia wynikające z wprowadzonego zakazu przemieszczania.
Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij