Z wizytą w zakładzie produkującym armatki śnieżne

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.10.30 23:06 / news / czytano 5338 / opinie 0

"Supersnow" to firma z Białki Tatrzańskiej, która zainwestowała ponad 20 mln złotych w Maniowach, w nowoczesny kompleks o powierzchni 8000 m2. W minioną środę czorsztyńscy rajcy odwiedzili jedyną na Podhalu fabrykę armatek śnieżnych.

Do fabryki, która oficjalnie otwarta została 10 września br. udali się wspólnie samorządowcy, radni i sołtysi z Gminy Czorsztyn. Najpierw spotkali się z właścicielem Damianem Dziubasikiem oraz prezesem Rafałem Topolskim, następnie zwiedzili zakład, który swoje produkty sprzedaje obecnie w Europie, Azji i Ameryce Południowej i jest jednym z producentów wysokiej jakości sprzętów do zaśnieżania. 

Początkowo (2000 r.) firma oferowała usługi serwisowe i remontowe armatek śnieżnych, które trafiały na polski rynek, teraz wykonuje kompletne systemy do śnieżenia, od projektu do skomplikowanego całościowego systemu. Supersnow od 15 lat zajmuje się projektowaniem, produkcją, budową i serwisem kompletnych systemów naśnieżania.

- Dzisiaj jesteśmy w miejscu bardzo wysokim, jeśli chodzi o producentów systemów naśnieżania. Na chwilę obecną zajmujemy miejsce w pierwszej trójce a walczymy żeby być wyżej - mówił prezes Supersnow i podkreślał, że polskiej firmie niestety ciężko jest sprzedać produkt zaawansowany technologicznie, nie tylko w Polsce ale i na świecie. - Jeżeli w Polsce trudno jest coś sprzedać to teraz proszę sobie wyobrazić, jak sprzedać polski produkt Austriakowi, który tego typu produkty ma już od 20 lat u siebie - jeszcze ciężej - mówił Topolski.

Firma może pochwalić się tym, że ośrodki z krajów alpejskich bardzo chętnie podejmują już z nią współpracę. W roku 2016 Supersnow planuje otworzyć kilka nowych oddziałów firmy (magazyny, centrum serwisowe, biura) w Austrii, Rumunii i Turcji.

- Chcemy rozsiać po świecie nasze własne oddziały i dodatkowo pozyskać nowych 15 liderów w Azji, Europie i obu Amerykach. Myślę, że te plany uda nam się zrealizować, bo rozmowy są bardzo zaawansowane. Dzięki temu będziemy mogli zwiększyć poziom produkcji i zatrudnienia - zapewnia prezes.

Na chwilę obecną zakład w Maniowach zatrudnia 130 osób, w stosunku do roku ubiegłego zatrudnienie wzrosło o 60 nowych osób. Niedługo obok fabryki powstanie zakład, który będzie remontował ratraki, pojawią się też nowe miejsca pracy.

Zakład produkcyjny armatek śnieżnych w Maniowach powstał na terenie czorsztyńskiej strefy ekonomicznej, na powierzchni 33 tys. metrów kw. Nowa fabryka liczy ponad 8 tys. m2, z częścią magazynową, halą produkcyjną oraz częścią biurową.

Końcem listopada 2013 r. Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego w Krakowie wydał kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej, która przypomnijmy, końcem stycznia 2013 r. została poszerzona o teren należący do Gminy Czorsztyn. Wtedy zezwolenia otrzymały firmy Syntaj oraz Supersnow.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij