Szczawnica i hafty pani Zofii - wernisaż wystawy w Eglander Cafe

Fot. AS 2016.06.19 15:29 / news / czytano 1946 / opinie 0

W czwartek 16 czerwca w kawiarni Eglander w Szczawnicy została otwarta wystawa haftu Zofii Drążkiewicz. Prezentowane prace można oglądać przez miesiąc. 

Zofia Drążkiewicz jest członkiem działającego w Szczawnicy oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Zajmuje się haftem i wyszywaniem. Jest twórczynią makat, kilimów, serwet, kamizelek i gorsetów pienińskich, a nawet torebek zdobionych artystycznym haftem, kolorowymi nićmi. Sama również lubi ubierać się w haftowane rzeczy. O swojej pracy pani Zofia opowiada chętnie, dodając jednak, że przydałby się ktoś, kto by kontynuował jej fach.

- Dzisiaj trudno jest zainteresować ta dziedziną kogoś młodego. Świat pędzi w szalonym tempie a przy hafcie trzeba cierpliwości, precyzji, czasu i konsekwencji - mówi. Do tego typu pracy trzeba też mieć zdrowe oczy. Tego właśnie i wszelkiej innej pomyślności życzyli pani Zofii zebrani podczas wernisażu jej przyjaciele oraz sympatycy i członkowie TPSP.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij