Zarządy OSP Szlachtowa i Jaworki wybrane

Fot. AS 2016.02.08 21:37 / news / czytano 4283 / opinie 0

Podczas niedzielnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych wybrano Zarządy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej w Szlachtowej i w Jaworkach. 

W Szlachtowej zebranie przebiegło szybko i sprawnie. Wybrano nowy Zarząd w składzie: prezes – Krzysztof Bańkosz, naczelnik – Bogumił Proński, za-ca naczelnika Miłosz Tokarczyk, skarbnik – Marek Mastalski, sekretarz – Dariusz Rekowski. Nowy zarząd różni się nieznacznie składem od poprzedniego, w którym funkcję skarbnika sprawował Roman Bieniek, zaś zastępcą naczelnika Antoni Maślanka. Szlachtowska OSP liczy obecnie 45 czynnych członków oraz 16 członków drużyny młodzieżowej.

W Jaworkach z członkostwa w Zarządzie zrezygnował Jan Krzyśko, wieloletni komendant i prezes jaworczańskiej OSP. Skład nowego Zarządu przedstawia się następująco: Władysław Krzyśko – prezes, Dariusz Kasprzak – naczelnik, Krzysztof Dulak – zastępca, Przemysław Krzyśko – skarbnik, Stanisław Kasprzak – sekretarz. Na zebraniu obecnych było 18 uprawnionych do głosowania członków OSP (na 33), co czyniło wybory prawomocnymi.

Jaworczańską OSP czekają w tym roku obchody związane z 70-leciem jej istnienia. Prócz podejmowania zwyczajnych zadań statutowych, ratowniczo-gaśniczych i szkoleniowych, nowy Zarząd zobowiązuje się do jak najlepszego zorganizowania uroczystości związanych z tym jubileuszem.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij