Z harfą w ogrodzie - koncert festiwalu Muzyka nad Zdrojami

Fot. Arch.Organiztora 2019.07.22 13:05 / news / czytano 992 / opinie 0
Trzeci koncert w ramach tegorocznego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami Szczawnica 2019 miał charakter kameralny. We foyer Dworku Gościnnego, w programie pt. „Z harfą w ogrodzie” wystąpiły Katarzyna Wiwer – sopran  i Agnieszka Kaczmarek – Bialic – harfa.
Koncert, złożony z pieśni i utworów polskich kompozytorów: Mieczysława Karłowicza, Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki oddawał nastrój pogodnego letniego popołudnia, pełnego zapachu kwiatów i śpiewu ptaków.  Zadbała o to Katarzyna Wiwer, obdarzona kryształowy głosem i scenicznym urokiem oraz Agnieszka Kaczmarek – Bialic, spod palców której wychodziły miękkie, łagodne dźwięki harfy. Swój kunszt harfistka wykazała w pełni we własnej kompozycji zatytułowanej „Taniec motyli”, który mienił się kolorami i łopotem owadzich skrzydeł, a śpiewaczka w wokalizie z filmu „Dziewiąte wrota” Wojciecha Kilara, wymagającej doskonałego warsztatu i niezłej kondycji.

Panie zyskały zasłużone brawa od publiczności, dla której na bis wykonały „Pieśń wieczorną” Moniuszki.

Organizatorem Festiwalu Muzyka nad Zdrojami jest Fundacja Kulturalny Szlak. Projekt jest współfinansowany przez Powiat Nowotarski i Miasto i Gminę Szczawnica.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Arch.Organiztora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij