ZEW Niedzica S.A. w trosce o bezpieczeństwo dzieci

Fot. Arch. ZEW 2013.12.23 15:49 / news / czytano 2679 / opinie 0

Już sześć lat minęło od momentu podjęcia przez Zarząd ZEW Niedzica S.A. decyzji o zaangażowaniu się Spółki w ogólnopolską akcję „Bezpieczne dziecko na drodze”.

Spotkania informacyjno-edukacyjne, organizowane w ramach przedsięwzięcia objęły w ciągu sześciu lat w sumie około 1600 dzieci z klas od 0-3, uczęszczających do wybranych szkół w Sromowcach Niżnych, Grywałdzie, Trybszu i Dębnie.

Podczas organizowanych spotkań informacyjno-edukacyjnych, zarówno w latach ubiegłych, jak i tego roku młodzi uczniowie zapoznawali się z podstawowymi przepisami ruchu drogowego a także z regułami bezpiecznego zachowania się na drodze. Wsparcie kampanii zapewniali każdorazowo policjanci miejscowych sekcji ruchu drogowego, którzy przekazywali dzieciom fachową wiedzę na temat wszelkich możliwych rodzajów zagrożeń, jakie mogą je spotkać nie tylko w drodze do i ze szkoły ale również podczas spotkań z nieznajomymi, czy np. w trakcie korzystania z internetu.

Niezmiennym powodem uczestniczenia w akcji niedzickiej Spółki są przede wszystkim przykre statystyki, stawiające nasz kraj w niechlubnej czołówce państw europejskich, w których w wyniku wypadków drogowych ginie przerażająca liczba dzieci. I choć z roku na rok sytuacja ta ulega poprawie, wciąż jednak pozostawia wiele do życzenia. Potrzebna jest więc nieustanna profilaktyka społeczna w tym zakresie. Promowanie dobrych praktyk; jak noszenie na co dzień odblasków dla lepszej widoczności, okazuje się być potrzebne nie tylko w kręgu najmłodszych ale także wśród ich rodziców i dziadków. Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze, szczególnie teraz, w okresie zimowym, kiedy warunki na drogach nie zawsze pozwalają kierowcy na szybką reakcję w przypadku nagłego wtargnięcia na jezdnię, często niewidocznego w mroku pieszego, jest niezwykle ważne. Z tego też względu coraz więcej zaangażowanych społecznie przedsiębiorstw w kraju przyłącza się do tej kampanii, promując i ucząc odpowiedzialności za życie i zdrowie najmłodszych. 

Poza fachową wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego, przekazywaną małym uczestnikom spotkań w czasie organizowanych pogadanek w szkołach, z rąk Prezesa ZEW Niedzica S.A otrzymały one również upominki w postaci, m.in. odblasków i książeczek  edukacyjnych o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
Źródło: ZEW Niedzica S.A.
Zdjęcia: Arch. ZEW
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij