Złote i Diamentowe Gody w Gminie Ochotnica Dolna

Fot. Arch. UG Ochotnica Dolna 2015.10.28 17:14 / news / czytano 3252 / opinie 0

Zacnym Jubilatom z okazji 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia zdrowia, pomyślności i szczęścia na dalsze lata wspólnego życia.

W dniu 21 października br miała miejsce uroczystość z okazji 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana przez Księży Proboszczów z Gminy Ochotnica Dolna ks. Stanisława Kowalika i ks. Pawła Legutkę w Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Ochotnicy Górnej. Msza Święta miała bardzo uroczysty charakter, Jubilaci ponowili przysięgę małżeńską i mogli jeszcze raz wrócić pamięcią do wzruszającej i wspaniałej chwili zawarcia związku małżeńskiego. Ksiądz Proboszcz Stanisław Kowalik na pamiątkę tej pięknej uroczystości podarował Jubilatom okolicznościowe dyplomy, różańce i róże. 
 
Następnie w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej z rąk Wójta Gminy p. Stanisława Jurkowskiego Jubilaci otrzymali medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Małżeństwa obchodzące 50-lecie pożycia małżeńskiego to: Państwo Anna i Franciszek Barnasiowie, Marianna i Jan Barnasiowie, Aniela i Jan Bielscy, Michalina i Jan Burnusowie, Zofia i Józef Chrobakowie, Maria i Stanisław Chryczykowie, Józefa i Józef Dudusiowie, Maria i Stanisław Faltynowie, Genowefa i Stanisław Franczykowie, Aniela i Ludwik Gabrysiowie, Helena i Józef Gębaczowie, Maria i Stanisław Hebdowie, Agnieszka i Tomasz Hebdowie, Władysława i Józef Jagiełowie, Agnieszka i Józef Jurkowie, Maria i Józef Jurkowscy, Teofila i Antoni Kołaciakowie, Anna i Stanisław Kołaciakowie, Maria i Jan Konopkowie, Józefa i Stanisław Konopkowie, Maria i Jan Kowalczykowie, Maria i Józef Kozielcowie, Helena i Stanisław Mazurkowie, Helena i Józef Michałczakowie, Anna i Michał Michałczakowie, Maria i Ludwik Mikołajczykowie, Janina i Andrzej Niewiadomi, Maria i Józef Piszczkowie, Józefa i Józef Polak, Kunegunda i Stanisław Rusnakowie, Maria i Stanisław Tworkowie, Józefa i Franciszek Urbaniakowie, Helena i Ludwik Wojdyłowie. Natomiast pary obchodzące 60-lecie małżeństwa Państwo: Maria i Franciszek Chorągwiccy, Katarzyna i Jan Tworkowie, Kunegunda i Franciszek Czajkowie, Anna i Jan Czajkowie, Maria i Kazimierz Chlipałowie, Józefa i Jan Jagiełowie otrzymali księgi pamiątkowe i kwiaty.
 
Wójt Gminy p. Stanisław Jurkowski skierował do Jubilatów słowa podziękowania za wytrwanie ponad pół wieku w małżeństwie. Podkreślił, że tak piękny Jubileusz to również wzór dla młodych ludzi zawierających związek małżeński. Życzenia Jubilatom oprócz Wójta Gminy złożył również Pan Tadeusz Królczyk – Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna oraz p. Zdzisław Błachut – Kierownik WOK w Ochotnicy Górnej. Szacownym Jubilatom wręczono księgi okolicznościowe, upominki, kwiaty. Następnie wzniesiono uroczysty toast i odśpiewano Jubilatom 100 lat, po czym wszyscy skosztowali tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję.  
 
Dalszą część uroczystości uświetnił występ artystyczny przygotowany przez grupę młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej, który wszystkim gościom bardzo się podobał. Młodzież swoje życzenia dla Jubilatów wyraziła wierszem i piosenką.
 
Natomiast potem miała miejsce „mniej oficjalna część”, gdzie nasi Jubilaci i goście mieli okazję pośpiewać piosenki z lat młodości (i nie tylko), a niektórzy nawet ruszyli do tańca.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Zdjęcia: Arch. UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij