Zuchwała kradzież w Niedzicy

Fot. 2019.05.07 20:39 / news / czytano 2261 / opinie 0

Tydzień temu, we wtorek w południe na Posterunek Policji w Łapszach Niżnych zadzwonił mieszkaniec Niedzicy i poinformował policjantów, że chwilę wcześniej zostały mu skradzione z domu pieniądze przez domokrążcę.

Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze i ustalili, że zgłaszający wspólnie z ojcem pomagali sąsiadowi przy pracach ziemnych. Zgłaszający w pewnym momencie  zauważył obcego mężczyznę, który wszedł na ich posesję, jednak po chwili wyszedł (w domu była matka zgłaszającego). 

Po kilku minutach  syn razem z ojcem wrócili do domu i zorientowali się, że zginęło im ponad 1000 złotych. Od razu domyślili się, kto mógł im ukraść gotówkę. O całej sytuacji powiadomili policjantów i sami też ruszyli w poszukiwaniu  złodzieja. Na szczęście dokładnie mu się wcześniej przyjrzeli i zapamiętali jak wygląda. Wieść o kradzieży i szukaniu sprawcy bardzo szybko rozeszła się po miejscowości. 

Po chwili do policjanta zadzwonił jeden z mieszkańców wsi, który poinformował, że właśnie jedzie busem z Niedzicy w kierunku Dębna z mężczyzną, który doskonale pasuje do opisu poszukiwanego. 

Funkcjonariusze natychmiast pojechali za pojazdem i w miejscowości Frydman zatrzymali złodzieja. Na miejsce przyjechał również zgłaszający, który rozpoznał rabusia. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska. Skradzione pieniądze zostały odzyskane. 

Zatrzymany następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży, a prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec mężczyzny jako środka zapobiegawczego.

2 maja br. sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na to, że 51-latek w przeszłości został już skazany za podobne przestępstwa i odbył karę pozbawienia wolności, sąd może wymierzyć nawet 7 i pół roku odsiadki.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij