Gimnazjaliści z Maniów wypiekali chleb

Fot. Małgorzata Kunstman 2014.10.26 13:10 / news / czytano 2595 / opinie 0

Gimnazjaliści z Maniów odwiedzili Zespół Szkół Zawodowych i Placówek i skorzystali z interesującej oferty warsztatów wypieku chleba.

W dniach 16-23 października 2014 r. krościeńska szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię pt. „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014”. Celem kampanii było  podniesienie świadomości konsumentów na temat prawidłowego odżywiania się, zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami oraz wpływanie na jakość chleba na rynku. 
 
W ramach tego przedsięwzięcia w warsztatach wypieku chleba uczestniczyli gimnazjaliści z Maniów oraz Krościenka n.D. Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z tradycyjnymi oraz nowoczesnymi technikami produkcji chleba, do samodzielnego wypiekania chleba z różnymi dodatkami oraz poznania historii związanej z pieczeniem i jego produkcją.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Małgorzata Kunstman
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij