Festiwal nad Zdrojami rozpoczęła Anna Polony i Trio Stroikowe

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.07.08 09:39 / news / czytano 3079 / opinie 0

Inauguracyjny koncert w ramach ósmej już edycji Letniego Festiwalu Muzyka nad Zdrojami w Szczawnicy był spotkaniem z poezją Jana Kasprowicza i muzyką w wykonaniu Krakowskiego Tria Stroikowego.

Program przygotowany na sobotni wieczór to aranżacje arcydzieł Jana Sebastiana Bacha, kompozytorów francuskich takich jak Henri Tomasi czy Jacques Ibert oraz Krzesimira Dębskiego polskiego kompozytora muzyki współczesnej. Utwory wykonali wirtuozi Krakowskiego Tria Stroikowego, instrumentaliści Roman Widaszek– klarnet, Marek Mleczko – obój, Paweł Solecki – fagot.

Koncert inauguracyjny, recytacją poezji Jana Kasprowicza, uświetniła znana aktorka teatralna oraz filmowa, nazywana pierwszą damą Starego Teatru - Anna Polony.

Kościół św. Wojciecha w Szczawnicy w sobotni wieczór wypełniony był po brzegi - publiczność dopisała. A już w najbliższą sobotę kolejny koncert. Tym razem organy i jazz. Mistrzowskie interpretacje wykonają Jan Bokszczanin (organy) i Robert Majewski (trąbka, flugelhorn). Serdecznie zapraszamy na godzinę 20.15.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij