OSP Kąty przekazała bojowy samochód pożarniczy

Fot. 2013.04.14 16:21 / news / czytano 5943 / opinie 0

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej Kąty sprzedał i przekazał samochód przedstawicielom podwarszawskiej OSP Marki. 

Prezes Krzysztof Waksmundzki i skarbnik Jarosław Stróżczyk podpisali dzisiaj umowę sprzedaży samochodu pożarniczego Mercedes BENZ z prezesem Andrzejem Michalskim i skarbnikiem Jarosławem Jaździkiem reaktywowanej jednostki OSP w Markach spod Warszawy. Samochód ten jest wyłączony z eksploatacji w OSP Kąty. Stowarzyszenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach zostało zarejestrowane oficjalnie 28 marca 2013 r.

- Sprzedajemy samochód z powodu wycofania go z podziału bojowego, po jego przekazaniu będziemy posiadali dwa samochody; Land Rover Defender oraz STAR 244, które na dzień dzisiejszy zabezpieczają potrzeby naszej jednostki - mówił prezes Krzysztof Waksmundzki. Samochód, który pojedzie dzisiaj do zaprzyjaźnionej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Marki, to Mercedes wyprodukowany w 1979 r. sprowadzony na Kąty w 2003 roku z Niemiec. Do dzisiaj ma przejechane niecałe 21 tysięcy kilometrów. - Z jednostką spod Warszawy chcemy podjąć dalszą współpracę m.in. wymianę dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która na Kątach liczy 25 osób. Wymieniliśmy się także swoją wiedzą, doświadczeniem w zakresie problematyki ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa oraz działalności kulturalno-oświatowej realizowanej w swoich środowiskach - dodał Waksmundzki. 

Pod remizę przyjechały jeszcze dwa samochody zakupione przez OSP Marki od OSP w Murzasichlu; osobowy Polonez Caro i ciężki wóz pożarniczy Magirus Deutz.

Autor: CR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij