Igłą namalowane Krystyny Walosik

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.01.18 11:45 / news / czytano 8297 / opinie 1

Od 17. stycznia w krościeńskiej galerii Restauracji Klasyczna można podziwiać obrazy autorstwa Krystyny Walosik - członkini Stowarzyszenia Artystów Pienińskich oraz nauczyciela Szkoły Podstawowej w Krościenku n.D.

Autorka prac z zawodu jest nauczycielem bibliotekarzem, z zamiłowania od 12 lat zajmuje się haftem krzyżykowym. Praca z igłą jest dla niej kreatywnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, do którego zachęca też dzieci podczas prowadzonych przez siebie zajęć szkolnego koła zainteresowań. - Stworzenie jednego obrazu jest pracą bardzo czasochłonną, zajmuje średnio od stu do dwustu godzin - tłumaczy artystka. 

Tematyka prac, które można zobaczyć na ekspozycji, to przede wszystkim symbolika Świąt Bożego Narodzenia. Obrazy mienią się kolorami i przyciągają wzrok precyzją wykonania. - To rzadko spotykana już technika, gdzie praca, zaangażowanie i oddanie jest tak ważne. Myląc się bardzo trudno jest to naprawić, więc tym bardziej musimy docenić tę pracę - mówiła Ewa Majerczak prezes SAP. Wystawę można oglądać do 13. lutego br.

Podczas wernisażu miał miejsce opłatek dwóch lokalnych stowarzyszeń: Stowarzyszenia Artystów Pienińskich oraz Góralskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego Koła Terenowego w Krościenku n.D

- Cieszę się i jest mi bardzo miło, że udaje nam się kontynuować tradycje przy współpracy obu stowarzyszeń i spotkać się tutaj już po raz drugi na wspólnej uroczystości. Dziękuję Pani Krysi, że mogliśmy się dołączyć do jej pięknego wernisażu, dającego nam cudną oprawę dzisiejszego spotkania opłatkowego - mówiła Danuta Machała prezes GSA.

Na spotkaniu oprócz członków stowarzyszeń, sympatyków i zaproszonych gości, obecny był również Ryszard Wojtarowicz, zastępca wójta Gminy Krościenko n.D, który w imieniu własnym oraz samorządu złożył zebranym życzenia noworoczne. - Niech ten rok przyniesie nam wszystkim lepsze czasy, mniej problemów i więcej radości. Mam nadzieję, że przy różnych okazjach będziemy mogli zaprezentować Wasz dorobek artystyczny, bo jesteście uzupełnieniem tego co dała nam natura.

Spotkanie uświetniła kolędami kapela Jaśka Kubika z Krościenka n.D oraz gra na klarnecie Julii Musiał uczennicy klasy szóstej SP w Krościenku n.D.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

sru2015.01.19 08:01
A to " Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne Koła Terenowego w Krościenku n.D" to istnieje ? Roj się tam coś ? czy tylko na papierze ? Pierwsze słyszę .
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij