Podwójny wernisaż w Eglanderze

Fot. AS 2016.03.18 14:35 / news / czytano 2064 / opinie 0

W czwartkowe popołudnie w Eglander Cafe w Szczawnicy odbył się wernisaż wystawy, na którą składają się prace Jana Niezgody i Stanisława Góreckiego.

Zebranych w kameralnym gronie członków Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych, rodzinę i znajomych w imieniu artystów przywitała prezes TPSP Anna Malinowska. Zwracając się do obserwatora przyrody i fotografa Jana Niezgody powiedziała: - Wszyscy znamy treść twoich prac i zazdrościmy ci uwagi i cierpliwości. Życzę tego, żebyś te wątki przyrodnicze powielał, żebyś miał czas na wędrówki i ciekawe obserwacje.

Tematyka zdjęć, które Niezgoda zaprezentował w Eglanderze, oscyluje wokół przyrody. Fotografie ukazują rodzące się życie - pisklęta, świeżą wodę w górskim potoku i inne wiosenne impresje. Drugi bohater wystawy, Stanisław Górecki, nie mógł przybyć na wernisaż z powodu innych obowiązków. Jego prace, które w ciągu najbliższych tygodni będzie można obejrzeć w Eglanderze, są to grafiki. Ich tematem jest głównie architektura, okoliczne kościoły i zamki, przyroda a także postacie Jezusa Frasobliwego, czy św. Kingi.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij