Popołudniowe świętowanie w Parku Górnym

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.05.03 09:13 / news / czytano 2387 / opinie 0

Na smakoszy czekał żurek na „Józefinie”, kapuśniarka z żeberkami na „Helence”, naleśniki na „Wandzie” oraz barszcz na „Janie”. 

W popołudniowej części kontynuowanego XIII Święta Wód Szczawnickich w Jazz Barze w parku Górnym najpierw na scenie wystąpił kwartet smyczkowy „Airis Quartet”, który tworzą absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie kontynuują swoją naukę na podyplomowych studiach muzyki kameralnej w Wiedniu. W swoim wczorajszym wystąpieniu zagrały arcydzieła muzyki klasycznej ale i zaprezentowały się w muzyce współczesnej i filmowej. Na scenie nie zabrakło akcentu węgierskiego. Przed publicznością wystąpiły dwa zespoły z muzyką dawną „Hollóének”  oraz „Kincső Ensemble + „Gereben Zenekar”. Wczorajsze święto zakończyło się występem kapeli ze Skalnego Podhala. - To co najlepsze w góralskiej muzyce i muzyce folkloru góralskiego – zapowiedział występ „Hajlanderów” Piotr Gąsienica, Dyrektor MOK w Szczawnicy. Zespół zagrał bardzo żywiołowe utwory z całego pasma Karpat. Podczas imprezy można było kosztować potraw sporządzonych na bazie wód mineralnych. Szefowie kuchni ze Szczawnicy przygotowali m.in. żurek na „Józefinie”, kapuśniarka z żeberkami na „Helence”, naleśniki na „Wandzie” oraz barszcz na „Janie”.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij