Szkice węglem - warsztaty z Ewą Majerczak

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2015.07.24 14:40 / news / czytano 6042 / opinie 0

Podczas trzecich Warsztatów Czwartkowych organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Krościenku n.D oraz Stowarzyszenie Artystów Pienińskich dzieci miały możliwość poznania techniki malowania węglem.

Węgiel jest bardzo uniwersalnym środkiem rysunkowym. Doskonale nadaje się do wykonywania szkiców, łączenia z pastelami i tuszem.

- Węgiel pozwala na wydobywanie wspaniałych tonów, faktur, kreślenie znaków – bladych, delikatnych kresek i złamanych odcieni, aż po głęboką czerń. Rysując węglem zauważamy, że doskonale nakłada się na podłoże i rozciera. Musimy uważać, by nie zabrudzić rysunku - tłumaczy Ewa Majerczak, która prowadziła ostatnie warsztaty dla dzieci.

Warsztaty Czwartkowe to cykl spotkań organizowanych podczas wakacji dla dzieci z terenu Gminy Krościenko n.D. Są nie tylko sposobem na udaną zabawę, ale również dają możliwość rozwoju twórczego dziecka. Kolejne spotkanie w najbliższy czwartek poświęcone będzie malowaniu pastelami. Zapraszamy!

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij