III Bieg o Puchar Rektora PPWSZ – ruszyły zapisy do zawodów

Fot. 2015.04.17 20:32 / news / czytano 2244 / opinie 0

Podobnie jak w ubiegłych latach Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu zaprasza wszystkich miłośników biegania do udziału w III Biegu o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu. 

Start dziesięciokilometrowego biegu nastąpi w sobotę 16 maja o godzinie 10.00 na Rynku Nowego Targu. Malownicza, dziesięciokilometrowa trasa prowadzi ulicami Kościuszki i św. Anny w stronę osiedla Nowego. Tu rozpoczyna się niezbyt stromy, ale długi, ponad dwukilometrowy podbieg. Zbieg przez Zadział i Robów pozwoli biegaczom dobrze się rozpędzić i nieco odetchnąć przed kolejnym, krótkim lecz ostrym, podbiegiem na os. Szuflów. Stąd zaczyna się kolejny zbieg ulicą Kowaniec. Natomiast finisz trasy, czyli ostatnie 700 metrów do mety na terenie PPWSZ na Kokoszkowie, rozgrywa się „pod górę”. Trasa jest więc dość wymagająca, lecz jak najbardziej dostępna dla amatorów, a przewidziany limit czasu wynosi 2 godziny (czyli można ją pokonać nawet szybkim marszem). 

W ramach pakietu startowego uczestnicy biegu otrzymają pamiątkowe koszulki i karnety wstępu do Termy Bukowina, porcję zdrowego wysiłku i satysfakcję, a także – jeśli dopisze pogoda - piękne widoki na Tatry, Babią Górę, pasmo Gorców i położone w dole miasto.

Warto pospieszyć się z rejestracją do biegu, ponieważ ze względu na bezpieczeństwo limit uczestników wynosi 250 osób. Informacje i link do rejestracji znajdują się TUTAJ
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij