Szlakiem krościeńskich kapliczek - premiera 15 sierpnia

Fot. 2020.08.14 20:13 / news / czytano 871 / opinie 0

Elementem tworzącym w istotny sposób tożsamość pienińskiego sacrum są liczne, rozsiane po krościeńskich wzgórzach i uliczkach kapliczki. Stanowią one wyraz wielowiekowej tradycji i trwałych, najpiękniejszych form jej wyrazu pienińskiej społeczności. 

Jeśli do fenomenu tych budowli: nieraz skromnych, to znów czasami całkiem okazałych, bogato dekorowanych, dodamy dźwięki pięknej muzyki, otrzymamy symbiozę sztuk najwyższych lotów, w wielu jej artystycznych i historycznych wymiarach. 

Tym razem przestrzeń "Pienińskiego sacrum" wypełni muzyka kameralna w wykonaniu dwojga znakomitych artystów. Na organach kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem zagra organista oliwskiej archikatedry Roman Perucki, na skrzypcach zaś Maria Perucka. Będzie więc nie tylko jak w każdym odcinku naszego cyklu bogato w doświadczenia sztuki w wielu jej obliczach i wymiarach, ale tym razem także kameralnie i rodzinnie. 

Niestrudzonym przewodnikiem i narratorem po szlakach uroczych kapliczek będzie ponownie Krzysztof Koper, znawca i miłośnik historii Pienin, a w nich uroczego i gościnnego Krościenka. Zapraszamy do czwartej już muzycznej wędrówki szlakami "Pienińskiego sacrum". Premiera odcinka w sobotę 15 sierpnia o godz.19:00 na https://youtu.be/igqwWRAbO44
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij