Takie anioły może wykonać tylko kobieta anioł

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.12.07 22:48 / news / czytano 4134 / opinie 0

Zbliża się czas świąt a "anielska" wystawa prac Moniki Ziemanek- Sztajer, zorganizowana przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich, bez wątpienia wprowadza w ten wyjątkowy klimat. 

Dzisiaj otwarta została wystawa pn. "Anielsko" Moniki Ziemianek-Sztajer w Restauracji Klasyczna w Krościenku n/D. Ze ścian spoglądały niebiańskie istoty wykonane bez użycia form, w interpretacji artystki. Pomysły zazwyczaj same przychodzą jej do głowy lub są podyktowane potrzebami klientów, którzy często kupują anioły komunijne, pary ślubne lub takie w strojach regionalnych. - Do dzisiejszej wystawy przygotowywałam się przez ostatni miesiąc. Dzięki temu, że jest prezentowana w grudniu, mogłam pokazać również swoje szopki - mówi autorka prac.
 
Prezes SAP - Andrzej Michał Beliczyński nie krył swojego zachwytu pracami Pani Moniki i podkreślał, że takie anioły może zrobić tylko "kobieta anioł". 
 
Monika Ziemianek-Sztajer jest członkiem SAP, anioły robi od 10 lat. Najpierw to było jej hobby, później stało się sposobem na życie i pracą. W każde wykonanie wkłada dużo serca. Każdy anioł jest inny, choć nie ukrywa, że czasem zdarzają się podobne. Pani Monika obecnie pracuje jako terapeuta zajęciowy w Ośrodku na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy i tam także wykorzystuje swoje doświadczenie plastyczne.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij