Zaproszenie na koncert a cappella - „Szczawnica 1973-muzyczne odkrycia”

Fot. 2016.03.14 10:00 / news / czytano 2275 / opinie 0

W sobotę 19. marca o godzinie 19.00 koncertem pn.„Szczawnica 1973-muzyczne odkrycia” rozpocznie się cykl wydarzeń jubileuszowych z okazji 10-lecia działalności Szczawnickiego Chóru Kameralnego.

Podczas koncertu w Dworku Gościnnym, szczawniccy kameraliści pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej przypomną projekt z 2008 roku. Zaprezentują miniatury a cappella skomponowane specjalnie dla Zespołu przez wybitnych polskich kompozytorów . 
Utwory zostały zainspirowanie dawnymi śpiewami szczawnickich górali, utrwalonymi w 1973 roku przez Instytut Muzykologii KUL na taśmach szpulowych. 

- Niektóre melodie to unikaty, w szczególności pieśń dziadowska „Szła sirotka po wsi”, czy pieśni do świętych: „Najświętsza, Panno i święta Anno” oraz „Przezacna księżna dziewica”. Ponadto wiele śpiewów ma oryginalne wersje, charakterystyczne tylko dla Szczawnicy - mówi dyrektor Agnieszka Żarska.

Projekt nawiązuje do bogatych artystycznych tradycji fascynacji kulturą ludową i inspiracji lokalnym dziedzictwem przez twórców profesjonalnych. Skomponowane miniatury, bardzo różnorodne w swojej formie i charakterze, zostaną podczas koncertu zestawione z odtworzonymi fragmentami archiwalnych nagrań. 


Po koncercie będzie możliwość nabycia płyty CD „Szczawnica 1973-muzyczne odkrycia”, która została wydana w 2009 roku we współpracy z formą  DUX.

Bilety w cenie 25 zł do  nabycia: Butik, Plac Dietla 7, Szczawnica, pod tel. (18) 540 04 00,  oraz bilety@dworekgoscinny.pl lub na godzinę przed koncertem.

Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na realizację projektów artystycznych Szczawnickiego Chóru Kameralnego!
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij