Gimnazjaliści z Krościenka na gali w Krakowie

Fot. Arch. szkoły 2014.04.13 09:03 / news / czytano 3937 / opinie 1

27 marca Krystian Jandura - laureat oraz Michał Kostrz – finalista XIII Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Słowa „Mój Kraków” wzięli udział w uroczystości wręczenia nagród.

Gala miała miejsce w Oddziale Krzysztofory Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Towarzyszyły jej: wystawa nagrodzonych prac malarskich, recytacje wierszy krakowskich poetów w wykonaniu uczestników zeszłorocznego konkursu recytatorskiego, spotkanie z artystami Akademii Sztuk Pięknych i krakowskimi poetami.

Tegoroczny konkurs, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych Małopolski, polegał na plastycznej interpretacji wybranych wierszy o Krakowie. Dla Krystiana Jandury inspiracją stał się wiersz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej – „Zachód słońca na zamku”;
 
a dla Michała Kostrza – wiersz Leszka A. Moczulskiego zaczynający się od słów: ”Stanąłem nad jeziorem w bramie poranku”;
 
Atmosfera spotkania była bardzo miła, a gimnazjaliści z Krościenka, jako jedni z nielicznych spoza Krakowa, zostali przyjęci przez organizatorów niezwykle ciepło, a nawet entuzjastycznie. Za swoje obrazy otrzymali pamiątkowe dyplomy i rozmaite nagrody.  

Zgodnie z tradycją, po okresie wystaw, nagrodzone dzieła zostaną skierowane na aukcję, z której dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne.

Po zakończeniu uroczystości młodzi artyści udali się na spacer po Starym Mieście, żeby jeszcze bardziej zaspokoić swoją potrzebę kontaktu z architekturą i sztuką Krakowa.
Autor: Piotr Krążek
Źródło: Publiczne Gimnazjum w Krościenku n/D
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

x-men2014.04.14 23:04
pojechały czereśniaki z prowincji (czytaj: ze wsi) do miasta
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij