IV Szczawnicki Korowód Wszystkich Świętych

Fot. AS 2015.10.31 19:43 / news / czytano 3869 / opinie 0

W piątkowe popołudnie ulicami Szczawnicy przeszedł IV Korowód Wszystkich Świętych.

Grupa wiernych składająca się z uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy, księży Grzegorza Gila i Piotra Dydo-Różnieckiego, członków Akcji Katolickiej oraz innych szczawnickich parafian ze śpiewem i modlitwą przemaszerowała z gimnazjum ul. Główną, potem Zdrojową w kierunku kościoła.Kolumnę pieszych ochraniały Straż Miejska i Straż Pożarna ze Szczawnicy.

Korowód Wszystkich Świętych organizowany od kilku lat w wielu miejscach w Polsce ma być podkreśleniem katolickiego charakteru zbliżającego się listopadowego święta. W Szczawnicy część uczestniczących w nim młodzieży i dorosłych przebrała się m.in. za św. Józefa, Maksymiliana Kolbego, Kingę. Po drodze grupa zatrzymała się na skwerku w centrum miasta, aby pośpiewać wspólnie z przechodniami. Uczniowie grali na małych instrumentach perkusyjnych, na gitarze przygrywała im nauczycielka Danuta Urban. W kościele odbyło się czuwanie przy relikwiach św. Wojciecha, Franciszka, Klary, Antoniego Padewskiego i Jana Pawła II.

Potem była msza św. i modlitwa różańcowa.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij