Zajęcia integracyjno-edukacyjne z tańca, śpiewu, gwary ze społecznością romską

Fot. Arch. Organizatora 2015.11.06 09:23 / news / czytano 1751 / opinie 0

Jeszcze 2 miesiące będzie trwał projekt pn: Romowie są wśród nas zajęcia integracyjno-edukacyjne z tańca, śpiewu, gwary oraz kultywowanie tradycji romskiej wśród społeczności lokalnej.

Na ten cel gmina otrzymała  dotację w wysokości 38 tys. zł w ramach Programu Integracji Społeczności Romskiej  w Polsce na lata 2014-2020.

Zajęcia trwają od maja  do końca grudnia 2015r. Uczestniczy w nich ok. 60 dzieci z terenu sołectwa Krośnica. Utworzony dziecięcy zespół  reprezentuje na uroczystościach folklor góralski  i romski. Najbliższy występ zespołu planowany jest w grudniu na „ Mikołajki”.

Z uwagi na duże zaangażowanie dzieci i chęć prowadzenia dalszych zajęć, Gmina planuje na 2016r. kontynuację projektu w nieco zmienionym zakresie. Wniosek o dotację  do zajęć  z Programu został już złożony.
 
„Zrealizowano dzięki dotacji przyznanej przez  Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach Programu Integracji Społeczności Romskiej  w Polsce na lata 2014-2020”.

Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Arch. Organizatora
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij