Msza Papieska na szczycie wulkanu będzie transmitowana na żywo

Fot. Piotr Twardowski 2013.03.29 17:18 / news / czytano 3504 / opinie 0

2 kwietnia na Górze Wdżar o godzinie 20.30 rozpocznie się Eucharystia w kolejną rocznicę odejścia do Domu Ojca Papieża Polaka bł. Jana Pawła II, w intencji dziękczynnej za beatyfikację z prośbą do Boga o rychłą kanonizację.

Msza święta co roku przyciąga na szczyt śpiącego wulkanu dziesiątki mieszkańców nie tylko Kluszkowiec, ale również okolicznych miejscowości. Zawsze obecni są członkowie oddziału kluszkwieckiego Związku Podhalan, oazowicze, scholka parafialna, członkowie chóru parafialnego "Kluszkowce", Zespół Regionalny "Lubań" z Kluszkowiec wraz z kapelą. W tym roku udział w uroczystościach kluszkowieckich zapowiedział również Oddział Związku Podhalan z Maniów. Na szczyt dostać się będzie można kolejką krzesełkową, którą bezpłatnie na ten czas udostępnia jej właściciel włączając się w ten sposób w możliwość przeżywania tych wzniosłych chwil. Po Mszy świętej na samym szczycie zapłonie watra pamięci o naszym Ojcu Świętym.

Góra Wdżar jest związana z Janem Pawłem II poprzez spotkanie oazowiczów jeszcze przed wyborem kard. Wojtyły na Papieża. By upamiętnić tamte chwile w wąwozie skalnym - dawnym wyrobisku kamieni w górze - powstał w 2011 roku i został uroczyście otwarty podczas Mszy świętej przy Krzyżu papieskim 21 sierpnia 2011 r. Wąwóz Papieski przez który wiedzie ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza.

Wydarzenie liturgiczne transmitować będzie około godziny 20.20 w internecie na żywo Telewizja Podhale. W galerii zdjęcia z Mszy na Wdżarze z 2012 roku.

Autor: Piotr Twardowski / oprac. red.
Zdjęcia: Piotr Twardowski
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij